Kreatywna fotografia bez tajemnic

Wydawnictwo: Galaktyka
poradniki

KREATYWNA FOTOGRAFIA BEz TAJEMNIC to kolejny poradnik dla fotografujących autorstwa Bryana Petersona. Po, skądinąd doskonale przyjętych, pozycjach poświęconych zagadnieniom stricte technicznym przyszła pora na kwestię ważniejszą kreatywność . Peterson skupia się na tym, jak przełożyć swoje umiejętności techniczne na ciekawe zdjęcia. Przedstawiając zagadnienia związane z wyborem odpowiedniego obiektywu zaleca szereg bardzo ciekawych ćwiczeń mających na celu rozwój fotograficznej wyobraźni. Potem zaś pisze o nauce kompozycji i odpowiedniego wykorzystania światła. Książka ta jest podręcznikiem należącym do najlepszego gatunku. Nie zarzuca bowiem nadmiarem nieważnych szczegółów, ale w prosty i ciekawy sposób pokazuje rzecz w fotografii najważniejszą nie zrobimy dobrych zdjęć, dopóki nie otworzymy oczu i nie spojrzymy na świat okiem ciekawym nowych doświadczeń. Szczerze polecamy!

lotosu_kwiat | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Rewelacyjna, pokazuje że w fotografii liczy się nie tylko sprzęt i technika, lecz przede wszystkim pomysł. Na tym nie koniec - autor pozwala rozwinąć wyobraźnię i podsuwa w jaki sposób tego pomysłu szukać. W książce zostały poruszone aspekty będące elementami każdego zdjęcia takie jak kolor, linia, kształt czy faktura. Język jakim posługuje się autor jest prosty, a każda ze stron przejrzysta wzbogacona niezwykłymi zdjęciami na które warto rzucić okiem i zainspirować się w szukaniu własnego stylu fotografowania.

Mimi | 2010-08-30
Przeczytana: 18 sierpnia 2010

Bardzo dobra książka. Poszerza horyzonty widzenia i wskazuje nowe możliwości. Dla każdego początkującego fotografa na pewno będzie to fascynująca lektura. Zdjęcia umieszczone w książce są niesamowite. :)

Michał | 2016-11-05
Przeczytana: 14 listopada 2016