Wspinaczka skałkowa

Wydawnictwo: Bellona
wspinaczka
sport

Książka porusza zagadnienia związane ze specjalistycznym treningiem wspinaczkowym. W odróżnieniu od większości pozycji dostępnych na naszym rynku, nie ma tu informacji na temat sprzętu, węzłów, budowania stanowisk itp., natomiast bardzo dokładnie omówione zostały zagadnienia związane z poprawą techniki wspinaczkowej i możliwości ciała wspinacza. Na szczególną uwagę zasługują rozdziały związane z zagadnieniami zachowania równowagi, przemieszczania środka ciężkości i świadomości ciała. W książce nie brakuje informacji związanych z fizjologią i metabolizmem mięśni, niezbędnych do zrozumienia, co się dzieje z ciałem wspinacza, jednak przedstawionych w przystępnej formie dla przeciętnego czytelnika. Poza omówieniem wspomnianych zagadnień do każdego autor proponuje zestaw ćwiczeń rozwijających konkretną umiejętność

Konrad | 2011-02-02
Przeczytana: grudzień 2010

Szczerze mówiąc: taka sobie. Jak ktoś jest zapalonym wspinaczem to w niektórych momentach to jest miła, pouczająca lektura. Jednak mam wrażenie, że jest stanowczo za gruba. Czytanie często męczy i traci się wątek.

nazir | 2016-04-26
Szymon Czyżmański | 2015-12-31