Książka Kucharska Dla Alergików

Wydawnictwo: Świat Książki
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Jesteś alergikiem, a może organizm Twojego dziecka nie toleruje czekolady, mleka czy mąki pszenneja Wcale nie musisz przygotowywać dwóch różnych dań na śniadanie czy obiad. Autorka pokazuje, jak popularne, ale często uczulające produkty, można zastąpić innymi, bezpiecznymi by cała rodzina mogła delektować się piernikiem, halibutem pod chrupiącymi ziemniaczkami czy pizzą Margheritą. Wystarczy, że do wypieków wykorzystasz mąkę kukurydzianą i ryżową, do sałatek olej sezamowy, a jajko zastąpisz mąką ziemniaczaną. Każdy przepis podano w czterech wersjach uwzględniających alergie na jajka, produkty mleczne, orzechy i gluten.

Anna Solarska | 2011-07-05
Przeczytana: 24 lipca 2011

Książkę polecam! Dla mnie jako alergiczki i mamy małego alergika (każde uczulone na co innego) okazała się prawdziwą kopalnią wiedzy i pozwoliła nareszcie spróbowac kuchni całego świata :-) Fakt, przepisy są nieco zaawansowane i niektóre jak dla mnie dość ekstrawaganckie, ale są tak szczegółowo opisane a do tego okraszone pięknymi zdjęciami, że od razu zabieramy się za gotowanie :-) Smacznego!

nataws | 2015-01-03
Przeczytana: 2011 rok

Książkę kupiłam w fazie poszukiwań na diecie bezglutenowej. Nie było wtenczas zbyt wielu książek na ten temat. Wydawnictwo jest starannie przygotowane, jest ciekawy podział przy przepisach na grupy czterech głównych alergenów: jajka, orzechy, gluten, nabiał. Przy przepisach proponowane zamienniki. niektóre przepisy były dla mnie ciekawe i inspirujące, kilka wykorzystałam. Ciekawa i inspirująca, ale bez szału. Jeśli ktoś chce książkę, w której wykorzysta wszystkie przepisy to nie jest to ta książka, ale ja osobiście jeszcze takiej nie znalazłam. Polecam jako inspirację, znalazłam w niej też kilka ciekawych porad na temat alergii.

Miss_Melancholy | 2014-08-30
Nezumiko | 2015-04-02