Calineczka i inne baśnie

Inne wydania

Ilustracje Marka Szala.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Baśnie H.Ch. Andersena to już klasyka literatury dziecięcej. I nie bez powodu. Ponadczasowe wartości, piękno języka, niesamowita fantazja, wzruszające historie i bohaterowie, których się nie da nie lubić. Chociaż pisana w ramach odskoczni od książek dla dorosłych, jako rzecz lekka, łatwa i przyjemna, baśniowa proza Andersena zawiera, pod warstwą prostych historyjek, wiele znaczeń uniwersalnych, mogących stanowić refleksję nawet dla dorosłego czytelnika. Co jest w życiu istotne? Może pójść inną drogą? O co walczę? Co jest piękne? Na te i inne pytania możemy odpowiedzieć, zaszywając się - już jako dorośli ludzie - z filiżanką pysznej herbaty czy kawy i z tą małą książeczką w ręku - cichaczem, zazdrośnie, intymnie - powracając do świata, w którym zawsze możemy odpocząć, duzi czy mali...

Będąc dzieckiem, wiele razy przeczytałam tę książkę. Baśnie te są tak ponadczasowe, że chętnie je czytam nawet teraz, a od czasu, gdy po raz pierwszy po nie sięgnęłam minęło wiele lat.

Natalia | 2014-10-15

^_^ Baśnie dzieciństwa...Wspomnienia. Najpierw mama czytała mi, a później ja czytałam młodszej siostrze :) Kto nie zna tych bajek ?? ;)

TheReadingOne | 2016-08-22
Przeczytana: 2008 rok

Baśnie i bajki, jak na nie przystało, stanowią źródło rozrywki, jak i edukacji - dzięki nim przenosimy się w fantastyczny świat, jednocześnie czerpiąc z podawanego nam przykładu wartościową naukę. Czy może istnieć coś lepszego?

Oliwia | 2015-02-28
KarolinaMidian | 2012-01-24

Klasyka baśni, warto jednak zwrócić uwagę, że oryginały bajek Andersena często są bardzo krwawe i niektóre z nich nie nadają się dla dzieci.

invecta96 | 2017-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2017