Dlaczego Mężczyźni Umierają Pierwsi

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

Powszechnie wiadomo, że mężczyźni żyją krócej niż kobiety, i do niedawna po prostu akceptowaliśmy tę smutną prawidłowość. Wychowywani na twardzieli, nie chcą i nie potrafią skarżyć się na ból. W tej książce doktor M.J. Legato stawia czoło rozmaitym problemom zdrowotnym, które prowadzą do przedwczesnej śmierci mężczyzn. Korzystając z wyników najnowszych badań i doświadczeń własnej trzydziestoletniej praktyki lekarskiej, autorka zgłębia kwestie istotne zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, które ich kochają, m.in.: zmiany hormonalne zwane aandropauząa i terapie łagodzące jej objawy, biologiczne predyspozycje mężczyzn do zapadania na infekcje oraz sposoby ich unikania, fizyczne i psychiczne koszty rywalizacji i społecznej presji, zagrożenia dla męskiego serca i sposoby zapobiegania chorobie wieńcowej, rady, jak skutecznie dbać o swoje zdrowie.Książka Dlaczego mężczyźni umierają pierwsi ciepła, nowatorska i zawierająca mnóstwo informacji nieodwracalnie zmieni nasz sposób myślenia o męskim zdrowiu, życiu i szczęściu.Doktor Marianne J. Legato jest lekarzem o międzynarodowej sławie, co roku wymienianym w wydaniu Best Doctor czasopisma aNew Yorka. Jest profesorem medycyny klinicznej Uniwersytetu Columbia i prowadzi własną praktykę lekarską w Nowym Jorku. Napisała Eveas Rib, The Female Heart oraz bestseller Dlaczego mężczyźni nigdy nie pamiętają, a kobiety nigdy nie zapominają (REBIS 2006).

Aleksandra | 2016-07-19
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam