Zgłosuj na książki roku 2017

Rosyjski sektor naftowy wobec nowych wyzwań na rynku krajowy i zagranicznym

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Branża naftowa od lat stanowi fundament rosyjskiej gospodarki. Potwierdzeniem tego faktu jest zaobserwowana w ostatnich latach tendencja wzrostu udziału przychodów naftowych w budżecie federalnym Rosji, jednakże nadmierna zależność budżetu państwa od wpływów ze sprzedaży eksportowej surowców energetycznych stanowi podstawę do otwarcia dyskusji na temat zagrożeń wynikających z surowcowego ukierunkowania gospodarki. Zagrożenia te dają o sobie znać w warunkach spadku cen ropy naftowej na rynkach światowych, jak to miało miejsce w 2015 roku, gdy budżet federalny na kolejny rok był kilkakrotnie korygowany. Niniejsza książka traktuje o wyzwaniach, jakim będzie musiał stawić czoło w nadchodzących latach sektor naftowy Rosji, by z siły napędowej nie stać się hamulcem rozwoju krajowej gospodarki.

Dr inż. Katarzyna Kosowska - adiunkt w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka zarządzania finansami na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Prowadzi badania naukowe w zakresie problematyki ekonomicznej Federacji Rosyjskiej, ze szczególnym uwzględnieniem sektora naftowo-gazowego. Zajmuje
się również kulturą i literaturą rosyjską.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=31619

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=31619