Tom Romantycy na krańcach świata. Podróże egzotyczne i peregrynacje wewnętrzne jest pokłosiem pierwszej edycji studencko-doktoranckiej konferencji naukowej Romantycy na krańcach świata. Została ona zorganizowana 24 kwietnia 2014 roku przez magistrantów Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod auspicjami Katedry Historii Literatury Oświecenia i Romantyzmu i opieką naukową prof. dra hab. Bogusława Doparta. Wybór przewodniego zagadnienia, jakim stały się wieloaspektowo rozumiane „krańce świata”, sprawił, iż konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Różnorodność możliwych sposobów interpretacji głównego tematu skłoniła organizatorów do wyróżnienia trzech paneli tematycznych, co znalazło odzwierciedlenie w układzie treści niniejszej książki.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=31857

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=31857