Obrazy w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
sztuka
Elevander

Ze ścian tej wspaniałej Sali spoglądają królowie i fundatorzy, profesorowie oraz inne wybitne postaci polskiej kultury i nauki. Niewątpliwie często zadawane są pytania o to, kim byli ci ludzie, jaką rolę odegrali w życiu Uniwersytetu, kto te portrety namalował. Ciekawość tę z pewnością zaspokoi ten niewielki przewodnik autorstwa prof. Aleksandra b. Skotnickiego i dr Anny Jasińskiej. Jego struktura jest przejrzysta. Czytelnik może w nim znaleźć życiorysy sportretowanych postaci, noty biograficzne na temat artystów, którzy stworzyli obrazy, a także plan rozmieszczenia dzieł a Auli

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=33981

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=33981