Absolutnie fantastyczne łamigłówki

Tłumaczenie: Magdalena Korobkiewicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
8 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Ag2S

Ponad 100 kapitalnie łamiących głowę zadań!
Chwyć w dłoń ołówek i przygotuj się na absolutnie fantastyczną zabawę. Książka pęka w szwach od kolorowych łamigłówek obrazkowych, językowych i matematycznych, labiryntów, a także zadań typu: znajdź różnice, połącz kropki, dopasuj, wyszukaj szczegóły i wielu innych.

ilustratorzy: Isabel Aniel, Samantha Meredith, Emily Twomey, Steve Wood

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

AnnaSikorska | 2017-08-12

Obcowanie z książkami jest jednym z ważnych kroków oswajania dziecka z lekturami. Przyjemne zadania, interesujące wyzwania, ciekawe ilustracje sprawiają, że przedszkolak i uczeń nauczania początkowego może zacząć traktować książkę jako fascynującą rozrywkę. Ponad to pociecha może ćwiczyć ważne w szkole umiejętności: koncentracji, spostrzegawczości, zapamiętywania. Z tego powodu często sięgamy po publikacje oferujące rozrywkę i jednocześnie rozwijające dziecięce zdolności.
Tytuł „Absolutnie fantastyczne łamigłówki” skojarzył mi się z książką „Absolutnie fantastyczne labirynty”, które w naszym domu cieszą się dużym powodzeniem i mają graficznie bardzo podobną okładkę. Różnorodność zadań, umiejętne przyciąganie uwagi przez zabieranie dzieci w świat wielu przygód, a do tego odpowiedzi na ostatnich stronach książki z labiryntami sprawiły, że z zainteresowaniem sięgnęłam po łamigłówki. Troszkę zaskoczył mnie inny autor, ale cała publikacja okazała się równie interesująca oraz pozwalająca...

małgorzata | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Gdy dziecko nie lubi czytać warto sięgnąć wtedy po różnego rodzaju łamigłówki i krzyżówki. Wtedy tak zwanie „przy okazji” trzeba trochę zapoznać się z tekstem i również powtórzyć ortografię. Wszelkiego rodzaju labirynty na pewno pozwolą na ćwiczenia koncentracji jak i na skupienie, które nie zawsze da się osiągnąć przy tekście czytanym. „Absolutnie fantastyczne łamigłówki” to zbiór ciekawych prac do wykonania. Począwszy od łączenia kropek, znalezienia różnic i labiryntów, poprzez zadania już bardziej skomplikowane, wykonanie prostych zadań matematycznych i ćwiczenie ortografii, po układanie słów z rozsypanych liter. Skala trudności jest dość zróżnicowana, od zadań bardzo prostych po już takie, które wymagają więcej pracy. Książeczka jest bardzo bogato ilustrowana, rysunki są sympatyczne i przyciągają oko. Jest idealna na wspólny wyjazd z dzieckiem, pozwoli zarówno na zajęcie w bardziej deszczowy dzień, jak i na chwilę wytchnienia od ogromnego upału. Najważniejsze są jednak...

Iwona_C_ | 2017-08-02

Książeczka jest też niezwykle kolorowa i bogato ilustrowana, dzięki czemu zachwyca oko zarówno małego, jak i dużego czytelnika. Wszystkie zadania nawiązują do tematyki bliskiej dzieciom – zabawek, przyrody, jedzenia (słodkości ;)) czy wyjątkowych pirackich przygód prosto z bajki.

Majka | 2017-07-13
Waszka | 2017-06-17