Dlaczego tak nam trudno żyć

Tłumaczenie: Justyna Kotlicka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki, które pomagają żyć". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Psychological defenses in everyday life
8360207631
poradniki

Problemy psychiczne człowieka związane są przede wszystkim z systemem mechanizmów obronnych. Presja społeczna sprawia, że każdy jeszcze w dzieciństwie tworzy indywidualne obwarowania służące emocjonalnemu przetrwaniu. Mechanizmy te w późniejszym okresie życia przestają być potrzebne ostatecznie izolują nas i niszczą indywidualność. Sprawiają, że jako dorośli działamy mechanicznie, odcięci od umiejętności kochania i współczucia. Książka uświadamia nam, że powinniśmy spróbować życia bez zbytecznej autoochrony , bez kłamstwa i deformacji. Żyjąc w sposób otwarty, doświadczymy większego bólu, ale i większej radości istnienia będziemy zdolni do szczerego wyrażania siebie. Autorzy pokazują, jak przezwyciężyć jeden z najbardziej frustrujących aspektów ludzkiej natury zaciekły opór przed bogatszym emocjonalnie życiem. Nie istnieje bowiem problem psychologiczny czy schorzenie emocjonalne, które nie poddałoby się zmianom, to tylko sami MY z perwersyjnym uporem odrzucamy niewątpliwą sympatię otoczenia, co jest najpotężniejszym czynnikiem ograniczającym, czy wręcz uniemożliwiającym szczęśliwy byt.

adiijos | 2012-06-07

Pozycja zawiera w sobie wiele ciekawych treści! Uczy i motywuje do pracy z sobą! Autorzy rozwijają wątek wewnętrznych mechanizmów obronnych, które wykształciły się w czasie dzieciństwa, i tkwią w nas wciąż, przeszkadzając przy tym w życiu dorosłym, partnerskim i zawodowym. Zdecydowanie warto przeczytać i przemyśleć!

| 2015-02-03
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Zlepek truizmów, banałów i bełkotu psychologii popularnej. Żadnego oparcia w jakichkolwiek rzetelnych badaniach jedynie anegdotyczne dowody wynikające z opisania perypetii bliżej nieokreślonych bohaterów.

Wartość naukowa na równi z filmikami z żółtymi napisami na YouTube.

mrrrr | 2014-10-25

Świetna książka. Jej lektura pomaga zrozumieć własne i cudze zachowanie. Pomaga wejść na wyższy poziom świadomości.

mariola | 2016-10-28
Flytothesky | 2016-01-10