Epidemia szczepień

Wydawnictwo: Hartigrama
zdrowie, medycyna
Poetyka

Niemal wszyscy Amerykanie otrzymują szczepionki. Znajdujące się pod egidą rządu federalnego Centrum Kontroli Chorób (CDC) zaleca obecnie 70 dawek szesnastu różnych szczepionek, które podawane są począwszy od urodzenia, aż do 18. roku życia, a wszystkie 50 stanów nakazuje przyjęcie od 30 do 45 dawek szczepień jako warunek przyjęcia do przedszkola i szkoły. Ich liczba rośnie z roku na rok.Gdzie jest granica A może już została przekroczona
Urzędnicy publicznej służby zdrowia twierdzą, że szczepionki są bezpieczne i skuteczne, lecz prawda jest o wiele bardziej skomplikowana. Szczepienie to poważna interwencja medyczna, która zawsze niesie ze sobą potencjalną możliwość spowodowania znacznego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci, a nie tylko uniknięcia danej choroby. Przymus szczepień pozbawia ludzi wolnego, świadomego wyboru cechy charakterystycznej dla etycznej medycyny. Sondaże świadczą, że wśród Amerykanów rosną obawy co do bezpieczeństwa szczepień. Masowo popierają również prawo do dokonywania wolnych i świadomych wyborów w sferze zdrowia. Książka Epidemia szczepień to istotny głos w ważnej dyskusji, która toczy się w temacie indywidualnych i rodzicielskich wyborów w sferze szczepień w USA i na całym świecie.
Louise Kuo Habakus i Mary Holland poruszają szeroki zakres kontrowersyjnych tematów związanych ze szczepieniami:
Prawa człowieka do wyborów w sferze szczepień
Problemy etyczne i konstytucyjność prawa związanego ze szczepieniami
Osobiste historie rodziców, dzieci i żołnierzy, którzy ucierpieli na skutek powikłań poszczepiennych
Badania naukowe związane z bezpieczeństwem szczepień i medycyną opartą na dowodach
Skandaliczne konflikty interesów w amerykańskim programie szczepień, który wpływa na inne kraje
Co powinni zrobić rodzice przegląd ośmiu poradników na temat szczepień, które obejmują szeroki zakres wiedzy
Prawdziwa historia doktora Wakefielda

Istnieją pytania o bezpieczeństwo szczepionek, na które nie ma odpowiedzi... Nikomu nie powinno się grozić za pragnienie zdobycia tej wiedzy.
dr prof. Bernardine Healy, była dyrektor amerykańskich Narodowych Instytutów Zdrowia (NIH), była prezes Amerykańskiego Czerwonego Krzyża i znana komentatorka tematów medycznych w U.S. News&World Report

Epidemia szczepień obnaża gorzką prawdę o przymusie szczepień. Dobrowolna, świadoma zgoda jest nie tylko prawem człowieka, lecz również niezbędnym mechanizmem rynkowym, który zapewnia, że wysoki popyt dotyczy jedynie ponadprzeciętnych, niezbędnych produktów w odpowiedniej cenie. Szczepionki są obowiązkowe właśnie dlatego, że nie spełniają żadnego z tych kryteriów.
Marguerite Willner, była wiceprzewodnicząca Komisji Doradczej ds. Szczepień Dziecięcych

Jako członek kongresu usilnie naciskałem na stworzenie bezpieczniejszego programu szczepień dziecięcych. Niniejsza książka podnosi wiele ważnych kwestii, które wymagają dyskusji.
To ważny temat i pozycja ta powinna odegrać w nim znaczącą rolę.
Dave Weldon, praktykujący lekarz medycyny i były amerykański kongresmen w latach 19952009

Epidemia szczepień to pojawiające się we właściwym czasie przypomnienie, że tak samo jak Wall Street układa się z rządem dla własnej korzyści, co dzieje się kosztem klasy średniej
i pracującej, tak samo przemysł ochrony zdrowia spiskuje z rządem dla własnego zysku.
Marc Faber, członek okrągłego stołu magazynu Barron, międzynarodowy strateg inwestycyjny, autor analiz giełdowych Gloom, Boom and Doom Report

Bazując na moim doświadczeniu w zakresie programów szczepień w siłach zbrojnych USA, silnie wierzę, że musimy zająć się problemem konfliktu interesów, który ma obecnie miejsce
w naszym narodowym programie szczepień.
Felix M. Grieder, emerytowany podpułkownik sił lotniczych USA, Baza Lotnicza Dover, Delaware

źródło opisu: z książki

źródło okładki: http://hartigrama.pl/listaProduktow.php?dbFin=epid...»

Bożena | 2017-07-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 02 lipca 2017

"Zaczęliśmy traktować astmę, alergie, egzemy, przewlekłe infekcje ucha i trudności w nauce jako "normalne" choroby u dzieci. W naszej gorliwości, by wykorzenić parę chorób zakaźnych, przehandlowaliśmy zazwyczaj łagodne choroby dziecięce, takie jak ospa, świnka, czy odra, za choroby przewlekłe i przyjmowanie leków przez całe życie. Zamieniliśmy krótkotrwałe choroby na poważne i trwające całe życie choroby, zaburzenia, dysfunkcje i niepełnosprawności. Choroba przewlekła utrzymywana w ryzach za pomocą leków nie jest zdrowiem... Wydaje się, że wszystkie kraje są na najlepszej drodze do wstrzykiwania każdemu człowiekowi na planecie coraz bardziej złożonych mieszanek środków chemicznych i biologicznych, zaczynając od urodzenia." - rewelacyjne przedstawienie faktów związanych z bardzo dochodowym rynkiem szczepionek

Ramon | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Chyba najlepsza książka na rynku o temacie szczepień. Wielu autorów, wiele punktów widzenia, wiele płaszczyzn (polecam znaleźć w internecie spis treści). Niesamowita praca. (Pod koniec jest lista najpopularniejszych twierdzeń wysuwanych przez zwolenników przymusowych szczepień oraz odpowiedzi).

asia_las | 2017-11-26
efa | 2017-09-11