Thorgal: Ponad krainą cieni

Wydawnictwo: Egmont Polska
Au-delà des ombres
thorgal, rosiński, komiks
komiksy

Dalsze przygody tajemniczego Człowieka z gwiazd. Tym razem wraz z piękną Shaniah bohater musi stawić czoła Śmierci zamieszkującej antyczną krainę, która najeżona jest niezliczonymi pułapkami.

źródło opisu: Egmont 2003

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/komiks,886.html

W drodze do Krainy Cieni trzeba cały czas mieć się na baczności, bo nigdy nie wiadomo, czy to co widzimy jest pułapką czy przyjaznym znakiem. Bowiem często to co piękne, jest równie zdradzieckie i niebezpieczne...i tak było tym razem...
Jedna z najciekawszych historii o przygodach dzielnego wikinga, który wraz z Shaniah wędruje poza granice świata ludzi i dociera do siedziby samej Śmierci.
Genialnie skonstruowana opowieść o odkupieniu, losie człowieka i konsekwencjach jego czynów i decyzji.
Dobitnie pokazane rozterki głównego bohatera, który musi wybrać między śmiercią żony a unicestwieniem niewinnej i nieznanej mu osoby. Thorgal, jak zawsze wierzący w sprawiedliwość i ceniący życie, ma opory przed podjęciem jakże ważnej decyzji. Wyręcza go Shaniah, która pragnąc odkupienia swych win jest w stanie zrobić dla Aegirsona wszystko. Nawet umrzeć. Zagadką chyba pozostanie kiedy tak naprawdę zginęła. Czy wtedy gdy spadając z nicości przerwali nici życia,czy zrobili to ślepi aniołowie...

Wkp | 2014-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXI

Od śmierci Aarici mija rok. Thorgal wiedzie żebracze życie, milcząc cały czas. Pomaga mu Shaniah, przez którą zginęła jego żona. I oto pewnego dnia odwiedzają go dwaj ludzie, w tym prawowity następca trony Brek Zarith, który mówi, że Aaricia żyje i jest w Brek. Urodziła też dziecko, ale jej stan jest ciężki. Może ją uratować tylko Thorgal, który jako jedyny może zejść do krainy śmierci…

To Już 5 tom Thorgala i trzeba przyznać, trzyma poziom. Szczególnie znakomite rysunki naszego rodaka Rosińskiego i doskonały kolor. Scenariusz też jest niczego sobie, choć nie można mu odmówić przewidywalności. Na szczęście czyta się to naprawdę dobrze i z chęcią sięga po kolejny tom, który zamknie wreszcie ten rozdział życia dziecka z gwiazd, który można śmiało nazwać Trylogią Brek Zarith.

Merida | 2013-06-21

Bardzo przejmujący odcinek. Opowiada nie tylko o samej podróży do tytułowej krainy cieni, ale także o odwadze, poświęceniu, odkupieniu...Gdy byłam dzieckiem jeszcze tego nie rozumiałam, ale teraz zupełnie inaczej odbieram tego "Thorgala": znaczy dla mnie więcej.

Poza tym cudowne rysunki! Rosiński stanął na wysokości zadania ;)

MadameShepard | 2014-02-14

Część absolutnie wyjątkowa. Oniryczna atmosfera zaświatów, zdesperowany jak nigdy Thorgal, biedna, zagubiona i śmiertelnie odważna Shaniah. Część, która chwyta za gardło, przyznaję bez bicia - zawsze na niej płaczę...

Maynard | 2013-08-29
Przeczytana: 2006 rok

Drugi tom trylogii o krainie Brek Zarith. Thorgal wraz z Shaniah przemierza pustkowia czasu oraz niczym mityczny Orfeusz wydziera Aaricię szponom Śmierci (personifikacja w postaci szponiastego, zielonego monstrum). Miejscami przesadzona, chaotyczna wręcz i naiwnie heroiczna powiastka, ale sentyment pozostaje, w końcu niemal każdy europejski komiks bije na głowę te zza Oceanu.

Karolina | 2013-09-02
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Akcja wciąż się rozkręca: tym razem Thorgal po roku od utraty żony nie może się pozbierać. Jest jednak potrzebny Galathornowi, bo jako jedyny może przekroczyć krainę cieni i dotrzeć do bogów. Myślę, że polubię tę serię jeśli wciąż będzie się trzymać logicznie postępującej akcji urwanej akurat w momencie, aby nabrać chęci na więcej.

Endriux | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Kolejna bardzo mocna pozycja. Rewelacyjny klimat, jakże duszny i w innej tonacji od wcześniejszego tomu, względem którego jest to bezpośrednia kontynuacja. Jeden z najlepszych scenariuszy w całej serii. Fantastyczne dosłownie i w przenośni sceny spotkania ze Śmiercią i pobyt w Krainie Cieni. Do takich części warto wracać.

Getos | 2012-05-02
Na półkach: Przeczytane, 2012, Komiks
Przeczytana: 01 maja 2012

to jedna z najlepszych części serii Thorgal, magiczna, mroczna, klimatyczna, czytałem ją jako dziecko i czytam ją teraz po latach z takim samym zapałem jak wtedy, kultowa seria...

dzoanach | 2011-12-25
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Jedna z moich ulubionych części o przygodach Thorgala. Świetne rysunki, ciekawa historia i interesująca kobieca bohaterka.

Łędina | 2014-03-27