Inteligencja miłosna

Tłumaczenie: Paweł Luboński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia na co dzień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Romantic Intelligence
836020747X
poradniki

Inteligencja miłosna to intensywny kurs mądrego postępowania w miłości, które polega na zastosowaniu inteligencji emocjonalnej w życiu intymnym. W naszych związki zużywają się o wiele szybciej niż w poprzednich pokoleniach, a reguły, które nimi rządzą, zmieniają się tak często, że nie nadążamy ich przyswajać. To przyspieszenie wraz z rosnącą swobodą wyboru partnera i sposobu życia sprawia, że umiejętne postępowanie w związkach staje się większym i bardziej złożonym wyzwaniem, niż do tego przywykliśmy. W nowoczesnym świecie znalezienie właściwej drogi wśród nagłych związkowych zwrotów i powikłań wymaga szczególnego rodzaju inteligencji, na którą składają się talenty społeczne, znajomość samego siebie, umiejętne sterowanie swoimi emocjami i trafne postrzeganie otoczenia, jakby życiowa świadomość.

Kamulka84 | 2014-01-07
Na półkach: Seksulogia, Przeczytane