Zaśpiewaj mi Elvisa

Wydawnictwo: Psychoskok
9788381190459
marcin100

„Zaśpiewaj mi Elvisa” Michała Majewskiego to powieść obyczajowa. Jeśli chcesz doznać, jak smakuje prawdziwa Ameryka, poczuć w sobie luz i pozytywne wibracje, wejdź w tę prozę, stylizowaną na Bukowskiego i Chandlera – zachęca autor. Dzięki obcowaniu z tą literaturą, można szybko zapomnieć o wszelkich troskach i zmartwieniach, bowiem traktuje ona o przeróżnych meandrach ludzkich losów, ukazuje...

„Zaśpiewaj mi Elvisa” Michała Majewskiego to powieść obyczajowa.

Jeśli chcesz doznać, jak smakuje prawdziwa Ameryka, poczuć w sobie luz i pozytywne wibracje, wejdź w tę prozę, stylizowaną na Bukowskiego i Chandlera – zachęca autor. Dzięki obcowaniu z tą literaturą, można szybko zapomnieć o wszelkich troskach i zmartwieniach, bowiem traktuje ona o przeróżnych meandrach ludzkich losów, ukazuje jak to jest być panem świata lub wręcz odwrotnie, szukać świata na zewnątrz i w sobie. To tu przejawia się plejada podejrzanych osobników, kobiet lekkich obyczajów i innych indywiduów, mogących przyprawić o szybsze bicie serca. Mamy tu zatem groteski, ale też i makabreski, historie z dreszczykiem oraz obyczajowe. Opowiadania łączy jeden wspólny mianownik, jest nim próba dotarcia do duszy. Do tego, co w nas drzemie, co czyni z nas tymi, jakimi jesteśmy.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/zaspiewaj-mi-elvisa_p696

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/zaspiewaj-mi-elvisa_p696

Aneta | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

Świetna pozycja dla koneserów dobrego pióra i poszukiwaczy niecodziennych wrażeń.

Wivel | 2017-06-08
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Wybór opowiadań Michała Majewskiego cechuje amerykański luz i swoboda wyrazu.

Jest to wymarzona lektura dla fanów prozy zarówno pełnej humoru, jak i tych, którzy poszukują tematów „cięższego kalibru” takich jak zbrodnia, zemsta czy przemiana duchowa.

Bowiem autor „Zaśpiewaj mi Elvisa” jest w tej mierze dość wszechstronny i nie zamyka się na jedną tylko konwencję, poruszając się w tematach bardzo od siebie odległych, jednakże cechą wspólną jest przemożny wpływ Bukowskiego i Chandlera na tę twórczość, co czyni ją bardzo „amerykańską”. Zatem mamy tu pełen wachlarz klimatów, od tych jasnych, po te mroczne.

Całość nurza się w oryginalnym sosie opowieści pisanych z przymrużeniem oka i nie do końca na poważnie, aczkolwiek należy spodziewać się także opowieści traktujących o człowieku jako takim, o jego wzlotach i upadkach, o tym, kim tak naprawdę jest.

Bohaterami są zazwyczaj postacie dość barwne, nietuzinkowe, sprawiające, że opowiadania te na długo zapadają w pamięć, a ich lektura...

Max | 2017-06-25