Książka Roku 2018

Eliksiry, pomady i inne zaklęcia. Włos doskonały

Wydawnictwo: Pascal
poradniki
Yanadis

Zbyt często zdarza ci się bad hair day? Masz wrażenie, że twoje włosy są matowe i bez życia? Albo przeciwnie – puszą się, łamią i nie dają ujarzmić? Zastanawiasz się, gdzie szukać ratunku? Czasami wystarczy jedna mała zmiana, aby osiągnąć zauważalny efekt. Naucz się rozpoznawać potrzeby swoich włosów i podkreślać ich naturalne piękno. Dowiedz się, jakie kosmetyki stosować, a jakich unikać, jak olejować włosy i jak dbać o skórę głowy. Ta książka nie zmieni twoich prostych włosów w kręcone, a kręconych w proste. Ta książka nauczy cię wzmacniać ich naturalne atuty i polubić je takimi, jakie są. Poznaj tajemnice ich pielęgnacji. Twoje włosy też mogą być doskonałe!

źródło opisu: http://pascal.pl/eliksiry--pomady-i-inne-zaklecia-...(?)

źródło okładki: http://pascal.pl/eliksiry--pomady-i-inne-zaklecia-...»

rinos | 2017-10-12
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 08 października 2017

Książka idealna dla włosomaniaczek i nie tylko. Autorka w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnia, jak dbać o włosy i skórę głowy, by były piękne, zdrowe i zadbane.
Dzięki tej książce dowiemy się czy suszyć włosy ciepłym/zimnym powietrzem czy może w ogóle zapomnieć o suszarce, poznamy triki, by nasza fryzura na drugi dzień była nienaganna, zdobędziemy czy poszerzymy wiedzę z zakresu pielęgnacji, dowiemy się co to jest równowaga PEH, jak wyglądają włosy przeproteinowane itd.

Książka Marty Klowan to świetny poradnik dla każdej z nas. Myślałam, że wiem sporo na temat pielęgnacji włosów i skóry głowy, jednak dzięki temu „przewodnikowi” moja wiedza znacznie się poszerzyła. Szczerze polecam.

Jamniczek90 | 2018-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Książka jest pięknie wydana, zawiera mnóstwo ciekawych informacji oraz porad. Podoba mi się prosty styl oraz wytłumaczenie różnych pojęć i procesów - w sam raz dla kogoś kto dopiero zaczyna "dbać o włosy". Dzięki znajomości składników chemicznych oraz "potrzeb i typu włosów" można samemu skompletować niezbędne kosmetyki, w oparciu o preferencje i budżet. Na uwagę zasługuje fakt, że autorka nie poleca "wspaniałych" produktów i nie obiecuje cudownych efektów po 2 tygodniach stosowania się do rad.... Książkę kupiłam w empiku na promocji, za 19zł i uważam to za dobry zakup.

Klaudia Brączek | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Są takie książki, które traktujesz jak Biblię. Sięgasz do nich gdy tylko masz jakiś problem, nie wiesz czy dokonałeś dobrego wyboru, sprawdzasz czy idziesz właściwą drogą. Marta Klowan stworzyła coś takiego dla naszych włosów :) Po miesiącu stosowania się do zaleceń zapisanych w książkach jestem w stanie stwierdzić, że kondycja moich włosów polepszyła się, nabyłam umiejętność używania różnorodnych specyfików, a ponadto - nie straszne mi etykiety!
Szczerze polecam :)

Mylengrave | 2017-11-01
Na półkach: Przeczytane, Uroda
Przeczytana: 21 października 2017

Najlepsza książka o włosach jaką czytałam i niech schowa się Anwen!
Tak naprawdę to przeczytałam wiele porad, które znacznie ułatwiły mi dbanie o moje włosy. Są nie lada wyzwaniem, to odcień jasnego blondu, skręt mocny, a więc sucho, sucho, sucho. Pocieszyła mnie autorka pisząc, że mogę swoje włosy rozczesywać na sucho (robię to średnio raz w tygodniu), że mogę bezkarnie używać szamponów z SLS (yeah, nigdy nie lubiłam czytać składów!). W ogóle rozwiała wiele mitów na temat silikonów, dowiedziałam się nawet, że wręcz powinnam ich używać! Super szczegółowe opisy wszystkiego to wielki atut tej książki, najbardziej podoba mi się podejście do szamponów, opis ich działania i raczej brak agresywnej krytyki... czegokolwiek. Autorka jedynie wyjaśnia, porównuje.
Wydane ładnie, czyta się przyjemnie.
Dostajemy także gotowe plany, określamy jakie mamy włosy i już wiemy jakich szamponów używać, jak często i takie tam.
Dla mnie pozycja bardzo przydatna, więc polecam każdej włosomaniaczce.

TrissMerigold | 2017-08-30

To nie książka - to po prostu biblia. Idealna dla początkujących jak i zaawansowanych. Często zaglądam na blogi włosomaniaczek, ale jakoś nie potrafię usystematyzować tej wiedzy, natomiast ta książka to swego rodzaju przewodnik po pięknych włosach. Polecam gorąco.

Sivia | 2017-12-26

Podoba mi się zawarta w niej wiedza, przejrzyście i zrozumiale. Dużo ważnych i przydatnych informacji. Osobiście polecam osobom pragnącym poprawić kondycję swoich włosów, myślę że znajdzie coś dla siebie.

darkangel23 | 2019-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2019