Jaka to roślina lecznicza?

Tłumaczenie: Ewa Pytlińska
Wydawnictwo: Świat Książki
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Welche Heilpflanze Ist Das?
poradniki

Bogato ilustrowany leksykon roślin leczniczych. Książka przedstawia setki roślin, wykorzystywanych przez medycynę ludową lub homeopatię. Każda charakterystyka zawiera fotografię z dokładnym opisem, informacje o miejscu występowania, wskazania lecznicze i ciekawostki. Od aloesu zwyczajnego po żywokost lekarski.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Athoualia | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

Nie jest to typowy przewodnik z kluczem do oznaczania. Na pewno jest wygodny, najważniejsze informacje (budowa kwiatu, kolor kwiatu, zdjęcie) są zawarte w tej książce. Na pewno nie pomylicie rumianku pospolitego z wrotyczem (maruną i dalmatyńskim).
Bardzo dobra dla laika, dobra dla hobbysty. Smaczek. Ta lektura przydałaby się w ziołowej biblioteczce obok przewodnika Mowszowicza, Rostafińskiego i Świejkowskiego

Janusz | 2012-12-13
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam