Czas naświetlania bez tajemnic

Wydawnictwo: Galaktyka
poradniki

DRUGA PO BESTSELLEROWEJ Ekspozycji bez tajemnic książka Bryana PetersonaPoprzednia książka Bryana Petersona, Ekspozycja bez tajemnic, stała się ogromnym sukcesem wydawniczym, na całym świecie sprzedano ponad ćwierć miliona jej egzemplarzy. W drugim tomie, poświęconym ekspozycji, autor zgłębia jeden z jej aspektów czas naświetlania. za pomocą przykładów tego samego zdjęcia od pokazania niewłaściwego doboru czasu naświetlania, który daje mierny efekt, do podpowiedzenia właściwego czasu, w efekcie którego powstaje świetne zdjęcie autor podkreśla znaczenie odpowiedniego wyboru. Szczególnie sprawdza się to w sytuacjach z szybko poruszającymi się obiektami i przy minimalnym oświetleniu. Napisana jasnym, wolnym od zawodowego żargonu językiem, przeznaczona dla fotografów stosujących zarówno technikę cyfrową, jak i analogową, jest niezwykle praktycznym przewodnikiem po temacie, który dla wielu nadal stanowi problem. Wśród poruszanych tematów znajdziemy zamrażanie akcji i podkreślanie ruchu, panoramowanie, zoomowanie, a także wykorzystywanie do kreatywnych zdjęć niezwykłych wynalazków firmy Bogen, jak na przykład magiczne klamry. Książka pomoże wielu fotografom wykonywać wybitne zdjęcia w tych obszarach, o których wcześniej nawet nie chcieli pomyśleć, z góry uznając je za zbyt trudne. Bryan Peterson jest profesjonalnym fotografem, instruktorem o międzynarodowej renomie i autorem bestsellerowych książek poświęconych fotografii.

Gosia | 2013-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Polecam całą serię autorstwa Bryana Petersona.

Podoba mi się to, że każda rada poparta jest przykładem ze zdjęciem i jego parametrami, autor zachęca do eksperymentów.

anulonek | 2013-01-22

bardzo dobrze w książce są przedstawione tajniki fotografowania, jak najbardziej pomocna książka do której często zaglądam

lancelot135 | 2016-10-22
Borys | 2016-10-17