Lustrzanki cyfrowe Poradnik eksperta

Wydawnictwo: G+J
poradniki

Doświadczony ekspert, Michael Freeman, zdradza tajniki fotografii cyfrowej. W tej książce znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć, aby robić, edytować i sprzedawać wysokiej jakości zdjęcia, korzystając umiejętnie z najnowszych technologii. To niezbędne kompendium wiedzy o obrazach cyfrowych. Wykorzystaj wieloletnie doświadczenie autora i wejdź do świata profesjonalnej fotografii cyfrowej. Poradnik zawiera przejrzyste i niezbędne informacje dotyczące formatów plików, kompresji, ekspozycji, oświetlenia i wielu innych zagadnień. Bezcenne dla każdego są szczegółowe wskazówki odnośnie edycji zdjęć w aparacie, tworzenia kopii bezpieczeństwa, przechowywania, nazywania i numerowania plików, słów kluczowych, baz danych i archiwizowania obrazów oraz sposoby optymalizacji zdjęć przy wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi do edycji i odpowiednich aplikacji.

Mysterious | 2014-08-10
Przeczytana: sierpień 2014

Nie wiem, dla jakiej grupy odbiorców była dedykowana ta książka- zbyt trudny język dla amatorów, oczywiste rzeczy dla profesjonalistów. Do tego próbowałam doszukać się niesamowitych zdjęć (jak na Michaela Freeman'a, nazwanego w tytule ekspertem przystało), jednak było ich naprawdę kilka, resztę odebrałam za bardzo przeciętną, a nawet brzydką. Poza tym, czytając rozdziały o postprodukcji miałam wrażenie "bombardowania" coraz to różnymi reklamami programów czy gadżetów, często zupełnie niepotrzebnymi. Typowo techniczna książka, jednak napisana niesamowicie topornym językiem. Liczyłam, że pan Freeman mnie zaskoczy, jednak raczej rozczarował.

CyriaNa | 2015-04-22
Na półkach: 44.Fotografia, Przeczytane