Jak robić idealne zdjęcia cyfrowe. Poradnik dla początkujących

Wydawnictwo: National Geographic
Perfect digital photos in a SNAP : the beginner's guide to taking and making great digital photographs
poradniki

Ten przewodnik pomoże Ci poznać fascynujące możliwości technologii cyfrowej. W każdej z czterech części znajdziesz pomoc, porady i wskazówki. Czytelnie opisano podstawy fotografii cyfrowej, czyli na co zwrócić uwagę, kupując aparat cyfrowy i komputer, jak podłączyć aparat do komputera, jak wybrać odpowiednie oprogramowanie i korzystać z niego. Dokładnie przedstawiono obsługę aparatu cyfrowego, m.in. jak korzystać z różnych funkcji, jak robić zdjęcia portretowe, jak fotografować krajobrazy czy wydarzenia sportowe. Szczegółowo omówiono także zagadnienie cyfrowej ciemni jak poradzić sobie z najczęściej spotykanymi problemami, np. czerwonych oczu, brakiem ostrości, niedoświetleniem, jak zmienić tło, zrobić fotomontaż i naprawić stare, uszkodzone odbitki. Kolejnym wyjaśnionym problemem jest drukowanie, przeglądanie i publikowanie, m.in. to, jak wydrukować zdjęcia wysokiej jakości, opublikować je na stronach internetowych oraz jak czerpać przyjemność z fotografowania.

fot. Martin Gisborne

tsantsara | 2016-11-06