Kirkhammer

Wydawnictwo: Witanet
witanet

Książka opowiada historię tytułowego bohatera - Kylvena Kirkhammera, elitarnego wojownika Kościoła - organizacji, która specjalizuje się w zabijaniu potworów na skalę globalną. Obdarzony nadludzką siłą mężczyzna, ogarnięty wątpliwościami w słuszność swojej misji, targany wspomnieniami nieszczęśliwej miłości oraz borykający się z poczuciem wyobcowania z powodu swojej mocy, szuka ukojenia w kieliszku oraz zaspokajaniu swoich sadystycznych skłonności. Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie kompan Kylvena, wojownik postanawia rozwikłać zagadkę jego śmierci. Kirkhammer znajdzie się w samym środku ogromnej intrygi i przyjdzie mu zmierzyć się z siłami przerastającymi najśmielsze wyobrażenia mędrców oraz, przede wszystkim, ze swoją rozchwianą, niemal dwoistą naturą.

źródło opisu: http://www.witanet.net/kirkhammer/

źródło okładki: http://www.witanet.net/kirkhammer/

Z wyglądu - cieniutka i niepozorna a w środku - WOW, szczęka opada ! 230 stron a tyle emocji, jakich już dawno nie miałam przy czytaniu książki. Mantikory, żywiołaki, mandragory, Naznaczeni, centaury i On - Kylven Kirkhammer, wojownik organizacji specjalizującej się w zabijaniu potworów. Dwudziestolatek o nadludzkiej sile, wydawać by się mogło, że jest wprost niezniszczalny musi zmierzyć się z nieszczęśliwą miłością, ciągłą walką i śmiercią najbliższego przyjaciela. Próbując rozwikłać zagadkę jego śmierci, wpada w sam środek niebezpiecznej misji. Niejednokrotnie będzie musiał się ukrywać oraz chronić życie przyjaciół. Akcja powieści ogromnie zaskakuje i nic nie jest tutaj jednoznaczne.

Rozlewy krwi, miłosne rozterki, duża dawka fantastyki i nawet kryminału - to wszystko znajdziecie w tej książce. Niczego jej nie brakuje a porywa już od pierwszych stron. Poziom adrenaliny rośnie z każdą stroną.

marcjn | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Bardzo, ale to bardzo chciałem iżby kolejny debiut, który to kupiłem kierowany chęcią wspierania młodych twórców okazał się czymś więcej niż napisanym na kolanie potworkiem. Niestety rzeczywistość na pragnienia zważać nie zwykła toteż ponownie zaznałem rozczarowania, które to znam już lepiej niż małżeństwo z 20 letnim stażem zna się nawzajem.

Książka to infantylny potworek dla małoletnich. Czegóż jednak więcej oczekiwać od "dzieła", w którym nazwiska bohaterów to m.in., Dawnstar czy Stormbringer?

Patrycja Łazowska | 2017-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2017

[PATRONAT MEDIALNY] www.molinkaksiazkowa.blogspot.com

Gdy na mojej skrzynce pocztowej znalazłam najpierw propozycje zrecenzowania "Kirkhammer", a następnie objęcia patronatem byłam sceptycznie nastawiona. Tytuł i okładka wywoływały sprzeczne emocje z obawy o treść, która okazała się zaskakująca i jakże porywająca. Wojciech Karolak z całą pewnością może rzec o sobie "Debiutant z krwi i kości posiadający na koncie dobrą książkę".

Główny bohater Kylven Kirkhammer należy do organizacji - Kościoła, która zajmuje się likwidowaniem wszelkich stworów, a także demonów, które ogarniają jego przeszłość. Skłonny do nałogów wojownik postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia przyjaciela.

"Jej obecność wśród szkalowanej tego wieczoru płci, nie pozwoliła mu na wykrztuszenie z siebie tych dwóch słów."

Kirkhammer to młody wiekiem i duchem chłopak, liczy sobie dopiero dwadzieścia lat, dzięki czemu autor przybliża nas do jego osoby. Swoją osobowością wzbudza sympatie, łatwo przyznaje...

Efemeryda | 2018-05-05
Na półkach: Nie posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 05 maja 2018

Pomysł niezły. Nie pachnie nowością, ale wątki ładnie z sobą splecione, akcja zgrabnie zawiązana, postacie ciekawie zarysowane tchnące silnymi emocjami i nietypowymi umiejętnościami. Warstwa językowa wymaga dopracowania. Trochę przypomina język wypracowania domowego młodzieńca tuż przed maturą. Za to korekta całkowicie leży, ale to jest bolączka i książek i ebooków w ostatnich latach.
Jako debiut udana. Może za parę lat autor dorośnie literacko do solidnego kawałka SF lub fantasy. Potencjał jest.

BookParadise | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Kirkhammer jest połączeniem fantastyki i kryminału. Autor w umiejętny sposób połączył ze sobą oba gatunki i stworzył historię, która intrygowała od samego początku. Przedstawiając głównego bohatera jako postać ze stanami depresyjnymi i rozdwojeniem osobowości dodało książce dodatkowego uroku. Tytułowy bohater jest młodym mężczyzną, bo liczy sobie tylko dwadzieścia wiosen, przeszedł w swoim życiu już sporo, a jeszcze więcej go czeka. Moją sympatię wzbudził już od samego początku i chociaż ma swoje wady, to ogromnie podoba mi się jego podejście do życie oraz umiejętne akceptowanie swoich błędów i co najważniejsze - przyznawanie się do nich. Jest to spory wyczyn, bo niewielu ludzi wyróżnia się tą umiejętnością.

Więcej na: http://www.bookparadise.pl/2017/06/kirkhammer-wojciech-karolak.html

Fen | 2017-09-05

Tuż przed tym, jak sięgnęłam po książkę Wojciecha Karolaka „Kirkhammer”, miałam bardzo zły czytelniczy okres. Na szczęście dzięki wcześniej wspomnianej pozycji w końcu mogłam się zrelaksować i zacząć czerpać przyjemność z lektury. Muszę przyznać, że gdyby nie to pewnie przez jakiś czas musiałabym odpocząć od literatury, by na nowo zyskać chęci do czytania.
Tytułowy bohater należy do organizacji zwanej Kościołem. Nie ma ona jednak za wiele wspólnego z jakąkolwiek religią. Zrzesza bowiem morderców potworów, do których zalicza się także Kirhammer. Jest on jednym z czterech Ostrzy, znanym ze swych nieprzeciętnych umiejętności. W wielu miastach można znaleźć jego pomniki, a ludzie zarówno go podziwiają jak i się go boją. Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie przyjaciel Kylvena, ten nie zastanawia się długo i wiedziony chęcią zemsty wyrusza na samotne łowy. Jednak nie wszystko potoczy się tak, jakby tego chciał. Od tamtej pory mężczyzna będzie musiał stoczyć wiele walk, także...

witanet | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

„Kirkhammer” to powieść fantasy, w której przewijają się baśniowe przepowiednie, magowie, ciemne moce, potwory rodem z koszmarów i odwieczna walka dobra ze złem. Czyta się ją z zapartym tchem. Autor często zaskakuje zwrotami akcji. Super pozycja!!!

Hatmański | 2017-07-16
Przeczytana: 29 listopada 2016

Jako autor nie mogę obiektywnie oceniać swojej pracy. Zachęcam do komentowania i oceniania, pomoże mi to w dalszym rozwoju literackim :) Wkrótce pojawi się drugi tom.

Lorendil | 2017-08-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017