We wspólnym rytmie

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Wydawnictwo: Między Słowami
The Horse Dancer
bunixx21

Dobry jeździec wie, że ma tylko jedną szansę, aby zaskarbić sobie szacunek konia. Wie też, że przez jeden wybuch gniewu może na zawsze stracić jego zaufanie. Konia można bowiem skrzywdzić tylko raz. Potem latami odbudowuje się zerwaną relację. Z ludźmi bywa podobnie… Świat Natashy rozsypał się wraz z odejściem męża. Gniew i zraniona duma popchnęły ją do zrobienia rzeczy, których potem...

Świat Natashy rozsypał się wraz z odejściem męża. Gniew i zraniona duma popchnęły ją do zrobienia rzeczy, których potem żałowała. Gdy człowiek traci kogoś bliskiego, nie zawsze zachowuje się rozsądnie. Natasha zamknęła się w swojej samotności, postawiła na niezależność i karierę. Kiedy decyduje się pomóc spotkanej w podejrzanych okolicznościach Sarze, nie przypuszcza, że ta „dziewczynka znikąd” odkryje przed nią życie na nowo.

Co się stanie, gdy Natasha zaryzykuje wszystko dla dziewczynki, której nawet nie zna i nie rozumie? Czego można się nauczyć od osoby, która kocha bardziej konie niż ludzi?

We wspólnym rytmie to opowieść o kobiecie, która nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby znów być kochana, i o dziewczynie, która jest gotowa kłamać i kraść dla kogoś, kogo kocha.

Miłość istnieje w tym, co się robi, w małych i dużych gestach. To, że się o niej nie mówi, nie oznacza, że jej nie ma.

Jojo Moyes to ulubiona autorka milionów czytelników, a jej powieści są światowym fenomenem wydawniczym. Udało jej się wyrównać rekord należący do Harlana Cobena i Stephena Kinga – trzy jej książki znalazły się równocześnie na listach bestsellerów „New York Timesa”. Podbiła serca czytelników wielkimi bestsellerami Zanim się pojawiłeś oraz Kiedy odszedłeś i stała się ulubioną pisarką polskich blogerów.

źródło opisu: Wydawnictwo Między Słowami, 2017

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,91019,We-wspolnym-rytmie

Aneta Wiola | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

"Nadmierna żałoba po zmarłym to niesłuszność; jest bowiem szkodą dla żyjących, a zmarli jej nie odczują".
Ksenofont

DWIE, SKRYTE DZIEWCZYNY
Natasha jest ambitną, młodą prawniczką. Pracą rekompensuje sobie nadchodzący rozwód. Sarah jest 14-latką, której jedyny opiekun - jej dziadek, znajduje się w ciężkim stanie w szpitalu. Pewnej nocy się spotykają i od tamtej pory będą na siebie skazane. Wśród wzajemnych pretensji, braku zaufania i własnych, skrywanych uczuć będą musiały odnaleźć kompromis.

"(...) Chodzi o dwa umysły, dwa serca, które próbują odnaleźć równowagę. Chodzi o to, co dzieje się pomiędzy wami."

To już moja piąta książka Jojo Moyes i z wielką niechęcią muszę przyznać, że nie należy ona do najlepszych. Wydaje mi się, że nic nie dorówna jej książce "Razem będzie lepiej"; teraz próbuję na próżno szukać tej mieszanki wybuchowej w jej nowych powieściach.

Na pierwszym planie, co było mocno denerwujące Moyes...

Gala | 2018-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2018

Po ostatniej udanej lekturze książki Moyes z radością sięgnęłam po kolejną jej powieść. Rozmyślnie użyłam słowa kolejną, gdyż w Polsce pisze się o tej pozycji jako o nowym dziele tej autorki .
Mija się to z prawdą, gdyż w Anglii „ We wspólnym rytmie „ zostało wydane w 2009 roku czyli na długo przed słynną „ Zanim się pojawiłeś „ oraz tą, która wzbudziła mój zachwyt czyli „ Razem będzie lepiej„ . Myślę, że to celowa działalność marketingowa wydawcy, na fali popularności tej autorki sięgnął po starszą powieść i wydał w 2017 roku obwołując nowością.
Niestety książka mnie nie oczarowała, czytanie jej szło mi jak po przysłowiowej grudzie, jakoś nie mogłam się skupić i odpowiednio zaangażować. Gdybym na okładce nie widziała nazwiska Jojo Moyes pomyślałabym , że mam do czynienia z zupełnie inną autorką. Brakowało mi błyskotliwości i humoru , który towarzyszył mi w poprzedniej książce , powieść jest zwyczajnie smutna żeby nie rzec dziwna.
Konie...

Anna | 2017-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2017

Ryzyko podjęcia ważnych decyzji pojawia się na każdym etapie naszego życia. Najtrudniejszy jest ten wybór, który pojawia się na naszej drodze z zaskoczenia. Wywołuje on emocje, ale za to powoduje w nas przemiany.

Próbowałam się dowiedzieć, jakie posiada, cechy osobowości pozytywne lub negatywne posiada Natasha w trakcie poznawania jej podczas początkowych rozdziałów tej książki.

Polubiłam Natashę za to, że lubi zapisywać w sposób tradycyjny informacje w notatniku, nie podąża za współczesną technologią, co powoduje to, że pozytywnie ją odbieram.

W pierwszym rozdziale jest bardzo dokładnie opisana podróż Natashy i ten specjalistyczny dobór jej słownictwa stosowany w rozmowie telefonicznej potrafi spowodować uśmiech w trakcie czytania.

Natasha ma doświadczenie w sprawach zawodowych związanych z pomaganiem młodzieży jako adwokat. Spotkanie dwóch różnych charakterów oraz umiejętność nawiązywania szybkiego zaufania jest, przydatna w chwili podejrzenia Sarah o kradzież Natasha nie...

crouschynca | 2018-06-21

Solidna powieść obyczajowa o trudach ludzkiej egzystencji, rozczarowaniach, a także o miłości oraz nadziei. Co istotne, autorka potwierdza na przykładzie bohaterów, że prawdziwe życie nie jest usłane różami, a zatem na porządku dziennym są wszelakie komplikacje – czy to w formie czynników zewnętrznych, czy to przez nietrafione wybory, których sami dokonujemy. Do plusów należy zaliczyć ponadto sugestywne nakreślenie emocji kluczowych postaci, natomiast najsłabsze wrażenie zrobiły na mnie fragmenty o tresurze koni i sztuce jeździeckiej (można było je ociupinkę ograniczyć).

Więcej na temat powieści w blogowej recenzji:

Wiola | 2017-08-16
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Po książkę sięgnęłam ponieważ przyciągnęła mnie piękna, subtelna okładka. Czytając streszczenie z tyłu książki nie miałam wątpliwości, że jest to słuszna decyzja, że wkładam ją do torebki.
Nie rozczarowałam się:)
Autorka przedstawia na samym początku dwójkę ludzi, któzy wbrew pozorom mają wszystko-dobrze płatną pracę, duży dom, mnóstwo pieniędzy, znajomych a mimo to się rozwodzą...Wydaje się, że są pewni swojej decyzji ponieważ nie znoszą już siebie nawzajem i za dużo w nich agresji do tej drugiej osoby.
Tymczasem na ich drodze staje młoda dziewczynka, która odwraca całe ich dotychczasowe życie do góry nogami. Okazuje się, że to co niby było oczywiste wcale takie nie jest. Sarah wzbudza w nich emocji, jakich nie znali. Odkrywa w nich wiele pięknych cech, uczuć, których się po sobie nie spodziewali. Dziecko, które miało zostać z nimi tylko na chwilę-zostaje o wiele dłużej i dzięki temu pozwala im-dwójce rozwodzących się ludzi-poznać na nowo.
Powieść jak dla mnie piękna ponieważ...

Kasia | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

Piękna historia o przywiazaniu mlodej dziewczyny do pięknego konia,o zrozumieniu, na które trzeba ciężko i długo pracować. Również o tym jak wspólnie przepracowane problemy mogą pomóc w zrozumieniu własnych uczuć.

Teresa | 2018-05-30

Powieść mnie nie porwała ale zaliczam ja jako dobrą.Autorka w powieści ukazała bezgraniczną miłość człowieka do zwierzęcia a także trudne relacje miedzy małżonkami jak również relacje nastolatki z dorosłą kobietą.Powieść o zawiłych relacjach dorosłych ludzi o trudnych wyborach,miłości i przyjażni ,chwilami mocno gorzka historia która pobudza do refleksji Polecam.

maggnolia | 2017-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Cierpienie... poświęcenie dla miłości... czy zawsze to dobry wybór... Dwa światy i szansa na lepsze jutro , połączenie ludzi skrytych , poranionych i pełnych pasji. Piękna historia.

Gola | 2018-10-08
Przeczytana: 06 października 2018

Sięgnęłam po książkę zachęcona opisem. Opis książki mnie zauroczył, tym bardziej, że związany z jazdą konną. Brnęłam przez książkę, ciężko mi się ją czytało. Spodobało mi się ostatnie 50 stron. Mam bardzo ambiwalentne uczucia do tej pozycji. Dodaję jedną gwiazdę za tematykę związaną z jazdą konną.

Anna | 2017-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2017

„O tak, te dzieci to jakoś przeżyją. Na pewno powtarzacie sobie, że dorosną trochę szybciej i staną się trochę mądrzejsze. Ale wiecie, co jeszcze? Przestaną ufać. Staną się bardziej cyniczne. Spędzą życie na czekaniu, aż wszystko znów się rozpadnie. Bo to rzadkie, to bardzo rzadkie, by ktoś potrafił powściągnąć własny ból i mimo niego ofiarować swojemu dziecku wsparcie i zrozumienie, którego ono potrzebuje. Z mojego doświadczenia wynika, że większość rodziców nie ma czasu ani energii, by tego dopilnować.”

„We wspólnym rytmie” Jojo Moyes to piękna historia o pasji, podążaniu za marzeniami i walce z przeciwnościami losu.
Sarah to czternastoletnia dziewczyna wychowywana przez dziadka, który zaszczepił jej miłość do koni. Pewnego dnia ów dziadek, który jest jedyną bliską jej osobą dostaje wylewu i trafia do szpitala. Dziewczyna zostaje umieszczona w rodzinie zastępczej. To małżeństwo nieodwołalnie myślące o rozwodzie. Natasha i Mac. Decydując się na opiekę Sarah nie mają pojęcia jak...