Finanse osobiste dla przytomnych realistów. Wybrane artykuły 2014-2015.

Okładka książki Finanse osobiste dla przytomnych realistów. Wybrane artykuły 2014-2015. Marcin Iwuć
Marcin Iwuć Wydawnictwo: A3M Agencja Internetowa biznes, finanse
54 str. 54 min.
biznes, finanse
A3M Agencja Internetowa
2015-01-01
2015-01-01
54 min.
finanse oszczędzanie budżet planowanie wydatków

Okładka książki Zero to one. Notatki o start-upach, czyli jak budować przyszłość Blake Masters, Peter Thiel
Zero to one. N... Blake Masters, Pete...
Okładka książki Tworzenie modeli biznesowych. Podręcznik wizjonera Alexander Osterwalder, Yves Pigneur
Tworzenie mode... Alexander Osterwald...
Okładka książki Wielcy z wyboru Jim Collins, Morten Hansen
Wielcy z wyboru Jim Collins, Morten...

Pozycja to zbiór artykułów jednego z blogerów o tematyce finansowej.
W książce nie znajdziemy jednak pożądanych walorów edukacyjno-merytorycznych. Przez ponad 3/4 tej krótkiej lektury musimy przebrnąć przez masę motywacyjnych cytatów i dialogów, które mogą w pewien sposób oddziaływać na osoby, które faktycznie zastanawiają się nad rozpoczęciem pracy nad finansami osobistymi. Dla czytelników, którzy są już stali w swoich przekonaniach i faktycznie wiedzą, że chcą wziąć sprawy w swoje ręce, książka nie będzie miała większej wartości.
Niemniej jednak pozytywnie ocenić muszę kilka wątków, które zostały przedstawione w sposób chronologiczny:
1) zmień nastawienie do pieniędzy
2) zbuduj pierwszą poduszkę finansową o nawet niewielkiej wartości
3) rozpocznij spłatę kredytów konsumpcyjnych
4) rozszerzaj poduszkę finansową i oszczędzaj
5) ciesz się życiem.
Na plus również trzeźwa i racjonalna wzmianka w zakresie kredytu, który to postrzegany jest jako jedno z narzędzi, które można faktycznie wziąć pod uwagę. Jednocześnie zaproponowane są dość optymalne rozwiązania, jeśli chodzi o to, w jaki sposób sobie z nim poradzić.
Na uwagę zasługuje również wzmianka o niejednokrotnej konieczności przebranżawiania, niezależnie od tego, w jakim wieku się jest. Normalizowanie tego powszechnego zjawiska, przez wielu postrzeganego jako niemożliwego do zrealizowania, jest pozytywną przesłanką, tym bardziej w sytuacji, kiedy nie jesteśmy finansowo zadowoleni z aktualnej kondycji finansowej lub po prostu jest to niezbędne ze względu na dynamicznie zmieniające się otoczenie rynku pracy.

Pozycja to zbiór artykułów jednego z blogerów o tematyce finansowej.

Książka krótka, ale treściwa. Choć zamieszczone fakty mogłyby wydawać się oczywiste, ja odkryłam je dopiero po lekturze. Polecam do niej zerknąć.

Na autora natknąłem się przypadkowo poprzez kanał na YouTube. Spodobał mi się sposób mówienia oraz ogrom wiedzy, dlatego postanowiłem się zagłębić w jego twórczość.

Książka ta to zbiór artykułów z bloga autora, dotycząca kwestii finansów osobistych - między innymi strategii wychodzenia z długów, tworzenia poduszki finansowej, unikania zadłużania się. Nie ma tu odkrywania Ameryki, jedynie proste i czasami oczywiste porady, mimo to mi - jako finansowemu laikowi - pozycja przypadła do gustu.

Jasne, ebook ten można potraktować głównie jako reklamę bloga, która ma zachęcić do wejścia i poszerzania wiedzy właśnie tam. Mnie to kupiło, z chęcią w przyszłości sięgnę po "Jak zadbać o własne finanse?".

Przypadkowo napotkany e-book, który przeczytałem praktycznie "na jednym wdechu". Poradnik finansów osobistych dla każdego czytelnika, który potrzebuje pomysłu np. jak wyjść z długów albo jak poradzić sobie z rosnącymi zadłużeniami na kartach kredytowych. Ciekawe porady i praktyczne przykłady z życia wzięte, przeplatane bardzo interesującymi cytatami dotyczącymi pieniędzy i podejścia do oszczędzania, wydawania czy zapożyczania się. Bardzo przyjemnie napisany e-book. Na pewno daje do myślenia w sprawach domowego budżetu. Polecam.

Książka stanowi znakomity zbiór porad dla osób borykających się z trudnościami finansowymi, jak również dla tych, którzy wprawdzie tego rodzaju kłopotów nie mają, ale w sposób odpowiedzialny i świadomy planują swoją finansową przyszłość. Autor w łopatologiczny sposób tłumaczy, dlaczego nie opłaca się zadłużać i jak łatwo wpaść w niebezpieczną spiralę długów. Nie do końca zgadzam się z autorem w pewnych drobnych kwestiach, aczkolwiek z bardzo wielu porad zamierzam skorzystać. Warto przeczytać choćby po to, aby uświadomić sobie pewne mechanizmy rynkowe i psychologiczne. Oceny nie wystawiam, bo to nie powieść.

Króciutka (zaledwie 54 strony),ale bardzo fajna książeczka. I co istotne - DARMOWA (można ją pobrać ze strony bloga autora).
Spodobało mi się, że autor pisze bardzo bezpośrednio i konkretnie, a w dodatku na swoim przykładzie pokazuje pewne rzeczy (włącznie z wyciągiem z konta osobistego) - jak zacząć oszczędzać i od czego zacząć, jak wyjść z zadłużenia na karcie czy w kredytach, ale przede wszystkim o tym, że warto zmienić sposób myślenia i podejścia do swoich własnych finansów, bo mają one wielki wpływ na jakość i poziom stresu w naszym życiu.

• Biznes
  • Przeczytane w 2017 :)
  • Chcę kupić
  • Inwestowanie
  • Przeczytane w 2018

Marcin Iwuć Finanse osobiste dla przytomnych realistów. Wybrane artykuły 2014-2015. Zobacz więcej