Camino Island

Wydawnictwo: Hodder & Staughton
angielski
Nina

W bibliotece uniwersytetu Princeton znajdują się manuskrypty książek F. Scotta Fitzgeralda. Mimo maksymalnego zabezpieczenia stają się łupem złodziei. Jest ich pięciu. Choć wydaje im się, że wszystko poszło zgodnie z planem, policja szybko natrafia na ich ślad i dwóch z nich zatrzymuje. Ale dowody są niewystarczające, aby postawić im zarzuty, nie mówiąc o dotarciu do pozostałych sprawców i skradzionych rękopisów.

W liscie skierowanym do czytelników książki w dniu jej premiery autor ujawnia, że tym razem jego zamiarem było napisanie kryminału, w którym nie występują prawnicy. I prawie mu się to udało.

źródło opisu: Nina

źródło okładki: Hodder & Stoughton Ltd

Nina | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

"Camino Island is pure entertainment, designed as a page turner and written with the beach in mind. In fact, the beach is an important element in the story because most of the action takes place near the ocean in Florida." - pisał John Grisham do czytelników w dniu premiery książki.

I tak jest w istocie. Złodzieje fachowo kradną pięć manuskryptów książek F. Scotta Fitzgeralda, ale później wszystko im się sypie. Manuskrypty trafiają na czarny rynek. Podejrzanym nabywcą jest Bruce Cable, właściciel kultowej księgarni na Camino Island, popularny w tamtejszym literackim środowisku. Do grona pisarzy, na stałe lub czasowo zaludniających wyspę, trafia sympatyczna Mercer Mann, którą los zmusza do odegrania roli szpiega.

Autor wyznaje, że zamierzał napisać książkę, wśród bohaterów której nie ma prawników. Prawie mu się udało. Jako że przestępstwo, jak na dotychczasowe zainteresowania autora było nietypowe, to i tropienie sprawców i wymierzanie sprawiedliwości potraktowane zostały z...

Tomasz | 2018-03-11
Przeczytana: 11 marca 2018