Szkocja i Szetlandy

Wydawnictwo: Bezdroża
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Szkocja, dawne niezależne królestwo, kojarzy się z walecznymi góralami w tradycyjnych kiltach, wrzosowiskami i potworem z Loch Ness. To kraina przepięknie położonych zamków, malowniczych ruin, rozległych wyżyn, licznych jezior i wysp oraz odludnych przestrzeni i dziewiczej przyrody. Coś dla siebie znajdą tu amatorzy muzeów i zabytków, wielbiciele natury, zwolennicy aktywnego wypoczynku oraz poszukiwacze niebanalnych plenerów fotograficznych.
Edynburg z przepięknie położonym zamkiem
Wspaniałe zamki, klasztory i kościoły
Ślady prehistorycznych osad
Malownicze zakątki i jeziora
Niezwykła atmosfera wysp

źródło opisu: Bezdroża 2017

źródło okładki: google

Robert Witoslawski | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Choć naprawdę wolałbym by było inaczej, to muszę z przykrością stwierdzić że to najgorszy przewodnik po Szkocji jaki został wydany w Polsce.
Przede wszystkim ze względu na liczne i niewybaczalne błędy jakie pojawiły się w jego treści, a także całościowe bardzo złe przygotowanie od strony redaktorskiej. Do tego "zapomnienie" o całym archipelagu wysp (brak wzmianki o Orkadach) również ma w tym swój udział...
przykro mi...
Ciężko będzie tutaj wymieniać wszystkie błędy więc odsyłam do mego wpisu: http://www.mojaszkocja.com/przewodnik-szkocja-i-szetlandy/

Coldoutside | 2017-07-18
Przeczytana: 13 sierpnia 2017