Witaminy, minerały i suplementy - e-book

Wydawnictwo: Złote Myśli
6 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna

Chris_Carrion | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Główną wadą książki jest brak źródeł, mimo że podawane są szczegółowe informacje (X łykać tylko rano, razem z Y, w proporcji N:M). W bibliografii dużo pozycji w stylu "Zioła oo Bonifratów" "Żywność, cudowny lek" co jakoś mnie przekonuje. (Wolałbym podręczniki do biochemii i artykuły ze specjalistycznych czasopism).

Jeśli czytam że X wchłania się tylko rano to chciałbym jakiś odnośnik do badań na temat, zamiast lakonicznej wstawki że wiedza o tym kiedy co brać pochodzi z chińskiej medycyny.
Podobnie jak czytam że Z trzeba brać między posiłkami chciałbym wiedzieć co za tym przemawia (szczególnie że jak kupimy Z w aptece na ulotce będzie pisało coś zupełnie przeciwnego, brać w trakcie posiłków).

Nie jestem zwolennikiem aksjomatu że naturalne = zawsze lepsze, więc też chciałbym na to dowód, a interpretacja badań które przytacza autor jest dla mnie wątpliwa. Jeśli 1 grupie podawano syntetyczną witaminę X, a potem stwierdzono że ta grupa jest "mniej zdrowsza" niż grupa kontrolna (bez...

Ania Kęska | 2013-08-08

W wielu przypadkach autor ma rację, ale nie poleca nic konkretnego. Jasne, naturalne= lepsze, ale czemu chodzi o naturalne, ale w postaci tabletki? Bardzo dużo wiedzy o pierwiastkach które należy brać razem, a które oddzielnie i ogólnie o witaminach i minerałach. Co się rzadko zdarza, autor nie wykorzystał okazji do promowania żadnej marki, więc książka jest subiektywnie obiektywna, za co plus.

Kasia | 2016-02-10
Eusz305 | 2014-04-10