Standardy żywienia pozajelitowego i żywienia dojelitowego

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320040494
zdrowie, medycyna

zaburzenia stanu odżywienia niedożywienie i otyłość są najczęstszym odchyleniem od stanu zdrowia. Niedożywienie jest niezależnym, proporcjonalnym do stopnia nasilenia i najsilniejszym, oprócz niewydolności narządowej, czynnikiem ryzyka wystąpienia nowych chorób, powikłań leczenia i śmierci chorego. Otyłość sprzyja występowaniu chorób układu krążenia i cukrzycy, a pogarszając sprawność narządów i układów zwiększa chorobowość i śmiertelność w czasie leczenia innych chorób.

Greta | 2013-07-17
Na półkach