Grant's Atlas of Anatomy

Wydawnictwo: Lippincott Williams & Wilkins
zdrowie, medycyna

Since 1943, students have made Grant s the centerpiece of their anatomy lab experience. Now in its Eleventh Edition, this classic atlas continues to provide students with accurate anatomical images presented in a pedagogically effective, clinically relevant manner. This new edition has been revised to include 100 additional four-color illustrations, additional orientation drawings, and updated terminology.This edition is packaged with a student version of Dynamic Human Anatomy, an interactive el

Nerrita | 2013-06-26
książek: 12096