Jak zacząć modlić się w ciszy

Wydawnictwo: Fides
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
renka

Na słynnej ikonie Rublowa, przedstawiającej Trójcę Świętą, rzuca się w oczy jedno bardzo jasne miejsce, w samym środku, między Osobami Boskimi. To tam właśnie jest nasz najwłaściwszy ekosystem – miejsce dla człowieka. Na modlitwie wewnętrznej wchodzisz w ową przestrzeń między Ojcem, Synem i Duchem Świętym: jesteś otoczony Bogiem z każdej strony. „Bóg nade mną, Bóg pode mną, Bóg obok mnie, Bóg...

„Bóg nade mną, Bóg pode mną, Bóg obok mnie, Bóg przede mną, Bóg za mną, Bóg we mnie” – mówił św. Patryk.
Święta Teresa z Ávili, Doktor Kościoła, charakteryzuje modlitwę jako miłosne i przyjacielskie przebywanie z Bogiem; z Tym, o którym wie, że ją kocha. Według niej, modlitwa to wzajemne bycie-z Bogiem – jak oblubieniec jest ze swoją oblubienicą; bycie-dla Niego. Owszem, czasem takie przebywanie wyraża się w słowach,
podobnie jak mąż i żona rozmawiają ze sobą o rożnych sprawach lub szepcą sobie do ucha o wzajemnej miłości. Równocześnie wiedzą, że istotą ich relacji jest po prostu obecność jednego przy drugim; to, że to są-dla siebie i są-ze sobą.
Kiedy modlisz się w ciszy, w niebie także panuje cisza. Bóg wpada w zachwyt, widząc, że oddajesz Mu się całkowicie. Jakby zaniemówił…

źródło opisu: http://www.wydawnictwofides.pl/book,95.html

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=41389

renka | 2017-06-05
Na półkach: Przeczytane, Religijne, 2017
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Bardzo dobra, rzeczowa i konkretna książka, która w praktyczny sposób pokazuje jak zabrać się za modlitwę bez słów. Cenne wskazówki, prosty język. Polecam!

Arnold | 2017-10-09