Mannerheim – Lozanna. Swoją Drogą

10 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Mannerheim, Finlandia, historia
historyczna
Aneta

Marszałek Carl Gustaf Mannerheim, fiński dowódca wojskowy, który przyczynił się do wyzwolenia swojego kraju spod władzy Rosji, to postać mało spopularyzowana. Adam Kadmon – znany bloger, felietonista i publicysta „wskrzesza” tę wybitną osobistość. Sięgając po pozycję „Mannerheim – Lozanna. Swoją Drogą”, zyskujemy szansę, by poznać postać marszałka, który zapisał się na kartach historii jako...

Sięgając po pozycję „Mannerheim – Lozanna. Swoją Drogą”, zyskujemy szansę, by poznać postać marszałka, który zapisał się na kartach historii jako wybitny dowódcza, który miał również wpływ na losy Polski.

Tom celowo został podzielony na dwie części. Pierwsza, oparta została na skrótowej biografii żołnierza. Jak zapewnia czytelników autor: „Znajdziesz tu, w opowieści, zwroty akcji, rekapitulacje, retrospekcje i odwołania do konkretnych sytuacji z życia bohatera opowieści.”

Cześć druga natomiast to pełna refleksji przestrzeń. Adam Kadmon skłoni nas do pochylenia się nad ulotnym życiem i docenienia jego nieocenionej wartości.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Aneta | 2017-12-21

,,Mannerheim” to niezwykły tom, który zarówno zapoznaje czytelnika z postacią Carla Gustafa Manneheima, jak i motywuje do rozmyślań nad kruchością ludzkiego istnienia.

Semrau | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

Książka historyczna przedstawiająca wspaniałą postać fińskiego dowódcy wojskowego. Marszałek Carl Gustaf Mannerheim, postać mało popularna, jednak jak ważna dla świata. To bohater, który przyczynił się do wyzwolenia swojego kraju spod władzy Rosji. Miał on również znaczący wpływ na losy Polski.
Książka została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to skrócona biografia wypełniona zwrotami akcji, retrospekcjami i niezwykłymi wydarzeniami z życia dowódcy. Druga część poświęcona jest rozważaniom nad ulotnością i kruchością życia. Adam Kadmon skłania czytelników do pochylenia się nad nieocenionymi wartościami życia. Bez cienia wątpliwości mogę stwierdzić, że książka jest naprawdę warta polecenia, zapoznanie się z jej treścią to krok do przodu, jeśli chodzi o poszerzanie wiedzy historycznej.

Stefek-burczymucha | 2017-07-14
Przeczytana: 04 lipca 2017

Doskonała poetycka i taka bardzo męska literatura. Autor Adam Kadmon, bloger i poeta kolejny raz mnie nie zawiódł. Opisuje życie i dokonania wielkiego fińskiego patrioty - marszałka Mannerheima, który może być wzorem męstwa, mądrości i miłości do swej ojczyzny. Książka jest nie tylko skróconą biografią ale i zbiorem refleksji nad tą postacią. Warto przeczytać dla samej przyjemności poznania żołnierza, polityka i prawdziwego męża stanu. Oby w Polsce byli tacy patrioci i wielcy przywódcy.

książek: 20776
Balinea | 2017-10-21