A może tego nie było…

9788381190350
poezja polska
poezja
Aneta

Tomik poetycki „A może tego nie było”, autorstwa Marka Andrzeja Dębskiego obejmuje swą zawartością utwory odnoszące się do znanej nam wszystkim przestrzeni. Liczne wspomnienia, metafory oraz wyraziste porównania pozwoliły autorowi stworzyć spójną, poetycką całość, która doskonale podkreśla prozę codziennego życia. W kolejnych utworach odnajdziemy wspomnienie pierwszej miłości, wiernej...

Liczne wspomnienia, metafory oraz wyraziste porównania pozwoliły autorowi stworzyć spójną, poetycką całość, która doskonale podkreśla prozę codziennego życia. W kolejnych utworach odnajdziemy wspomnienie pierwszej miłości, wiernej przyjaźni, niepohamowanej niczym radości, a także cichą, nostalgiczną tęsknotę, czy nadzieję pokładaną w modlitwie.

Zawartość tomu pozwoli nam docenić siłę tkwiącą w narodowej tradycji i przekazywanych z pokolenia na pokolenie wartościach. To one bowiem są niczym zapisane w pamięci drogowskazy, które w trudnych momentach wskazują właściwą drogę.

źródło opisu: www.psychoskok.pl

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Stefek-burczymucha | 2017-07-14
Przeczytana: 01 lipca 2017

Ciekawy tomik poetycki, mówiący o sprawach zwykłych, codziennych ale jakże ważnych w naszym życiu, jak oddech czy deszcz. Zwykle nie spostrzegamy w codziennym zabieganiu i pogoni za swoimi sprawami że to co najważniejsze jest na wyciągnięcie ręki i darmowe. Pierwsza miłość, pierwsza przyjaźń, wspomnienia, emocje, przeżycia to jest tak na prawdę najcenniejsze i warto się na chwilę zatrzymać aby posmakować np. w tym skrawku poezji Marka Andrzeja Dębskiego.

Semrau | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, co mnie wewnętrznie prowadzi. Czy są to tylko moje myśli, przemyślenia, czy może przyjęte wartości, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dzięki temu tomikowi poezji jestem pewna, że w odnalezieniu mojej drogi biorą udział narodowe tradycje, przekonania. Marek Andrzej Dębski pochyla się nad codziennością, uczuciami towarzyszącymi każdemu z nas, tworzącymi całe nasze życie. W swoim utworach w sposób piękny ujmuje pierwszą miłość, prawdziwą przyjaźń, tęsknotę i modlitwę. Dzięki odniesieniu się do znanych nam wszystkich uczuć, jesteśmy w stanie znaleźć w tomiku siebie, pomoc, wsparcie, być może rozwiązanie pewnych spraw. Dzięki użyciu tak przyziemnych odczuć i wartości, czujemy, że nie jesteśmy z nimi sami. Wiersze w tomiku są niezwykle wartościowe i przepełnione zrozumieniem.

Weronika | 2017-09-20
Przeczytana: 20 września 2017