Sztuka wywierania wpływu Jak wprowadzić dowolną zmianę

Tłumaczenie: Kaja Wacowska
Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
INFLUENCER. The Power to Change Anything
poradniki
EDDiE

Wywieranie wpływu na ludzkie zachowanie jest jednym z największych wyzwań stojących przed liderami. Niezależnie od tego, czy jesteś dyrektorem dużego przedsiębiorstwa, rodzicem, czy po prostu zamierzasz coś zmienić w swoim otoczeniu, powinieneś poznać tajniki sztuki wywierania wpływu na ludzi. Większość z nas boi się zmian, uważając, że są zbyt trudne lub wręcz niemożliwe do wprowadzenia....

Niezależnie od tego, czy jesteś dyrektorem dużego przedsiębiorstwa, rodzicem, czy po prostu zamierzasz coś zmienić w swoim otoczeniu, powinieneś poznać tajniki sztuki wywierania wpływu na ludzi. Większość z nas boi się zmian, uważając, że są zbyt trudne lub wręcz niemożliwe do wprowadzenia. Uczymy się przystosowywać do sytuacji zamiast poszukiwać nowych rozwiązań i odważnie wdrażać je w życie. Autorzy książki, łącząc wiedzę z dziedziny behawioryzmu z doświadczeniami wybitnych ludzi ze świata biznesu i nauki, opisują narzędzia i techniki używane przez mistrzów oddziaływania, służące pożądanym zmianom. Dzięki tej książce poznajemy etapy procesu oddziaływania, w tym skuteczne strategie, za pomocą których możemy wprowadzić gruntowne zmiany w życiu osobistym, zawodowym i społecznym. Dowiadujemy się, że zwykli ludzie mogą dokonywać niezwykłych rzeczy i rozwiązywać problemy, którymi inni nie mieliby odwagi się zająć. Odkrywamy, dlaczego jedni menedżerowie potrafią doprowadzić do znacznej poprawy wydajności, a inni nie osiągają tego celu.

Opisane w książce przykłady rozwiązań stosowanych przez wybitnych mistrzów oddziaływania pozwalają:

określić kluczowe zachowania, stanowiące podstawę szybkich i gruntownych zmian,
zastosować strategie zmiany sposobu myślenia i działania,
korzystać z sześciu źródeł oddziaływania, by zmiana stała się nieunikniona.

źródło opisu: profinfo.pl Kraków 2009

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/sztuka-wywierania-wplywu-jak-...»

EDDiE | 2017-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Książka opisuje jak umiejętnie wprowadzać zmiany. Podaje wiele przykładów jak wprowadzano zmiany na całym świecie, by pozbyć się chorób, ograniczyć zarażenia HIVem, oraz zmienić postawę społeczną wobec przemocy.
Autor Kerry Patterson jest polecany przez Dana i Chipa Heatha w książce "Pstryk", jako jeden z autorów na którym opierali się podczas pracy nad swoim bestsellerem. Zdecydowanie warto zapoznać się z tą pozycją, nie tylko jako uzupełnienie dla "Pstryka", ale również jako niezależną pozycją.

Lukasz | 2017-07-18