Zgłosuj na książki roku 2017

Jacek

źródło okładki: http://www.empik.com/dawkins-kontra-bog-upadek-now...»

Ida | 2017-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2017

"Dawkins kontra Bóg", to odpowiedź na "Boga urojonego", który wstrząsnął podobno światopoglądem niektórych chrześcijan i sprawił, iż zeszli z wcześniej obranej drogi wiary. Jakże to jednak musieli być letni chrześcijanie, że jedną książką przekreślili to, co powinno być wyryte głęboko w duszy. Stąd już w pierwszym rozdziale mamy odniesienie do słów jednego z bohaterów literackich (postaci diabła), który na dorocznych podsumowaniach narzekał na jakość dusz, ale za to widział potencjał w ich obfitości. Cytując autorów: nadeszły dni masowej, płytkiej niewiary.(...) Niestety współczesny świat częściej osądza rzeczywistość, biorąc pod uwagę ilość i siłę, a nie jakość.

Co do tez wygłaszanych przez Dawkinsa. Mamy oczywiście podważenie działań Boga, jako Stwórcy. Tutaj zatem szereg objaśnień i naukowych badań, przytoczono jako argumenty niepodlegające dyskusji. Każdy, kto interesuje się tym, co wydarzyło się przed...

Patryk | 2017-06-27

Nie sądziłem, że będzie to tak świetna pozycja! Autorzy książki rozprawiają się z argumentami Dawkinsa skutecznie i powoli, aby wykazać dziecinność zarzutów wobec Boga. Jest to książka do której na pewno będę wracał. Przyznam, że czasem należy się zatrzymać i pomyśleć, ale to właśnie lubię w książkach. Polecam!!!

Anaginosko | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Straszna książka. Skomplikowana, trudna w czytaniu, a w rezultacie okazuje się, że autorom brak argumentów. Bój z Dawkinsem przegrany po raz kolejny..

Paula | 2017-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo ciekawe rozważania naukowców

Katarzyna | 2018-02-10
Na półkach: 2018, Przeczytane