Córka króla Renego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Piotra Pillera we Lwowie
Kong René's datter: Lyrisk drama
Henrik Hertz
Cathy98

Na podstawie utworu powstało libretto do opery Czajkowskiego "Jolanta". Jedyna córka króla René, Jolanta od urodzenia jest niewidoma. Aby uchronić ją przed cierpieniem spowodowanym jej kalectwem król ukrył ją głęboko w głuszy leśnej, na zamku w Wogezach. Otoczona czułą opieką swej piastunki Marty i dwóch przyjaciółek Brygidy i Laura, Jolanta dorasta nieświadoma swego kalectwa. Jednak Jolanta...

Na podstawie utworu powstało libretto do opery Czajkowskiego "Jolanta".
Jedyna córka króla René, Jolanta od urodzenia jest niewidoma. Aby uchronić ją przed cierpieniem spowodowanym jej kalectwem król ukrył ją głęboko w głuszy leśnej, na zamku w Wogezach. Otoczona czułą opieką swej piastunki Marty i dwóch przyjaciółek Brygidy i Laura, Jolanta dorasta nieświadoma swego kalectwa. Jednak Jolanta czuje czasem, że czegoś jej brak, lecz sama nie potrafi tego opisać. I tak mija dzień za dniem.

źródło opisu: Wydawnictwo Piotra Pillera we Lwowie

źródło okładki: google