Panther vs T-34 Ukraina 1943

Wydawnictwo: Napoleon V
AdrianX

Dr Robert A. Forczyk przedstawia wciągający i dokładny opis prac badawczych oraz rozwoju dwóch śmiertelnych wrogów, czołgów Panther i T-34, analizując ich mocne i słabe strony, opisując taktykę, uzbrojenie i szkolenie. Co więcej, zapewnia wgląd w funkcjonowanie załóg czołgów, uwikłanych w największą bitwę lądową II wojny światowej, będącą zarazem jednym z najistotniejszych starć w historii wojskowości. Szczegółowo opisany ordre de bataille doskonale ukazuje liczebność sił pancernych obydwu stron konfliktu.

Innowacyjna grafika cyfrowa i możliwość ujrzenia pola bitwy z perspektywy uczestników rzuca czytelnika w sam środek pojedynku gigantów - sowieckich i niemieckich sił zbrojnych, stających w szranki w bezwzględnej i nieustającej walce, która miała zaważyć o sytuacji na froncie wschodnim i, tak na prawdę, o losie nazistowskich Niemiec.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/panther-vs-t-34-ukraina-1943/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/panther-vs-t-34-ukraina-1943/