Jhereg

Okładka książki Jhereg Steven Brust
Okładka książki Jhereg
Steven Brust Wydawnictwo: Rebis Cykl: Vlad Taltos (tom 1) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
Vlad Taltos (tom 1)
Fantasy
Jhereg
Rebis
2002-01-01
2002-01-01
Jarosław Kotarski
elfy walka

Nie ma tu obszernych opisów czy lania wody, jest za to ciągła akcja, cięte dialogi oraz całkiem ciekawie stworzony świat. Trochę irytował mnie główny bohater - Vlad Taltos, który był szczytem cwaniactwa i w zasadzie nie było możliwości, żeby coś mu się nie powiodło, czego dowodem jest zakończenie. Spodziewałam się też lepszych plot twistów oraz fabuły, jednak dostałam całkiem prostą historię, skupiającą się dosłownie na złapaniu jednego typa. Po książkę warto sięgnąć, jeśli chce się oderwać od tradycyjnego fantasy, ale osobiście nie spodobała mi się na tyle, żeby sięgnąć po kolejne części.

Ciekawie zaprezentowany i bardzo mocno rozbudowany świat. Autor pozostawia bardzo dużo w sferze domysłów i zagadek, stawiając czytelnika w niepewności. Dobrze wykreowani bohaterowie, każdy z nich jest inny, mimo że o wielu wiemy bardzo mało. Historia prosta i mocno przegadana. Zwroty akcji poprowadzone dobrze. Zamknięta historia, choć zachęca do czytania kolejnych tomów. Ode mnie słabe siedem punktów.

Bardzo fajny towarzysz głównego bohatera, widać go na okładce, a jego charakterek jest zajebisty.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

no szału nie ma, ewentualnie dla młodzieży.

no szału nie ma, ewentualnie dla młodzieży.

Tom otwierający cykl przygód. Nie czytałam w kolejności chronologicznej, ale nie przeszkadzało mi to nigdy w rozkoszowaniu się opisanym światem i przygodami. Pobudza wyobraźnię.

Porządna książka, sprawnie napisana, wciągająca, bohaterowie są ciekawi. No fabuła bardziej, ale i tak można im pokibicować. Nie idealna, są potknięcia (językowe, w kreacji świata, trochę chaosu, humor nie jest najwyższych lotów, trochę za dużo szczęścia ma ten bohater),ale nie przeszkadzają zbytnio. Lekka lekturka, dla odpoczynku

Przyjemna ksiażka, co prawda nie ma w niej za wiele akcji walki, ale jest dużo sprytu, doza humoru. Czyta się przyjemnie

Kryminalna intryga pieknie opakowana w swiat fantasy :) Mimo teleportacji, nekromacji i innych hokus-pokusacji - czysta gra pomiedzy cwanym zloczynca i niemniej cwanym zawodowym killerem :P Kawalkami czulam sie jak klimatach Agaty Christie , czasem zawirowalo jak u Joanny Chmielewskiej :P Wiem, pewnie zamysl byl nie taki ale coz , ja czytam - a moj umysl bladzi gdzie chce :D Biegam po drugi tom .

• Fantastyka zagraniczna