Alternative Remedies CD-Rom

Wydawnictwo: Mosby
zdrowie, medycyna

A comprehensive, electronic encyclopedia, ALTERNATIVE REMEDIES CD-ROM provides reliable, up-to-date information about natural remedies. It contains the most comprehensive collection of remedies from around the world, including herbs, Chinese herbs, Ayurvedic herbs, homeopathic remedies, vitamins, minerals, supplements, aromatherapy oils and many popular natural formulas. A primary source of herbal and health supplement facts, ALTERNATIVE REMEDIES CD-ROM covers over 5,700 unique medical condition