Groźne wiry morza

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Człowiek ze Słowem (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
7 (48 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Perilous seas
838900416X

Znany na świecie cykl fantasy. "Zaklęta wnęka" jest pierwszym tomem z tego cyklu, a "Groźne wiry morza" - trzecim. Historia miłosna księżniczki, której mąż okazuje się złym czarodziejem. Księżniczka zostaje porwana w przeddzień swoich zaślubin. Na pomoc wyrusza jej stajenny, który jest obdarzony wielką mocą czarodziejską. Bardzo wdzięczna opowieść. Dave Dancan znany jest m.in. ze swojego...

Dave Dancan znany jest m.in. ze swojego cyklu "Opowieści o Królewskich Szermierzach" oraz trzytomowej serii o Szermierzu 7 rangi. W tej opowieści królestwo Inos znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Do portu wpływa Kalkor na budzącej przerażenie "Krwawej Fali". Czy dzielny Rap zdoła ocalić swój świat?

źródło opisu: [Wydawnictwo Mag]

Bystry | 2013-02-23

Najlepsza książka tej serii. Dave Duncan ma parę naprawdę niezłych książek lecz tą serię przeczytałem chyba tylko ze względu na klimat i świat który został stworzony.

Nie będę opisywał o czym jest ta książka bo na pewno jest dużo takich recenzji. Mnie jako czytelnika bardziej interesuje parę kwestii takich jak:

Czy książka ma ciekawą fabułę - tutaj 7/10 - Parę ciekawych pomysłów, parę sytuacji całkowicie do przewidzenia, ogólnie przeciętna fabuła.

Czy książka ma ciekawy klimat/budowę świata (czasem klimat książki czyli budowa świata i otoczka z nim związana nie pozwalają mi się oderwać od książki mimo, że książka ma dłużyzny czy nie do końca spójną fabułę) - tutaj 8/10 - najlepszy tom serii, tym razem piracka część książki.

Czy książkę się dobrze czyta (czy ma dłużyzny przez które trzeba przebrnąć - tutaj 7/10 - tę część książki czyta się nawet przyjemnie, są dłużyzny ale ogólnie jest dużo lepiej niż w poprzednich książkach tej serii.

Ogółem 7/10.

Agata | 2010-08-13

Dobrnęłam do połowy, co i tak uważam za efekt swojej determinacji. Po prostu nie lubię nie kończyć rozpoczętych sag, ale pomimo szczerych chęci, nie dałam rady.

sadi | 2010-09-27
Przeczytana: 2006 rok

Fantastyka w nietypowym, jednak udanym wydaniu.

kon315 | 2016-09-15
osito1963 | 2016-08-24