Centralne Archiwum Wojskowe 1918 - 1998. tradycje, historia, współczesność służby archiwalnej Wojska Polskiego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historia
Adannyel

Niniejsza książka jest pierwszą monografią poświęconą historii wojskowej służby archiwalnej w Polsce, plonem wieloletnich badań autorki nad dziejami polskich archiwów wojskowych. Ujawnia m.in. wiele dotychczas nieznanych i fascynujących wydarzeń dotyczących losów polskich dokumentów wojskowych, szczególnie w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu. Informuje o polskich aktach wojskowych przechowywanych w archiwach poza granicami kraju. Książka jest doskonałym przewodnikiem po dziejach wojskowego zasobu archiwalnego w Polsce. Zawiera informacje o roli pracowników wojskowej służby archiwalnej w sprowadzaniu do Polski w latach dziewięćdziesiątych, dokumentów z archiwów b. ZSRR. Szeroko omawia działalność CAW na rzecz kombatantów i osób represjonowanych.

źródło opisu: http://marszalek.com.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie