Spalone mosty

Okładka książki Spalone mosty Izabella Frączyk
Okładka książki Spalone mosty
Izabella Frączyk Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Stajnia w Pieńkach (tom 2) literatura piękna
Stajnia w Pieńkach (tom 2)
Prószyński i S-ka
2017-07-11
2017-07-11
Literatura polska

Kontynuacja losów Magdy, bohaterki tomu pierwszego. Podziwiamy ją za detrminację, odwagę w podejmowaniu ważnych, ryzykownych decyzji. Całkowicie zrywa z dotychczasowym życiem. Pojawiają się nowi przyjaciele, a także miłość. Polecam miłośnikom książek obyczajowych.

Drugi tom serii to adaptacja Magdy do nowego życia w Pieńkach. Mimo orzeczonego rozwodu były mąż i jego mamuśka nie dają jej o sobie zapomnieć. Jednak główny motyw powieści to walka nie tyle już jedynie o utrzymanie stadniny, co o rozwój, uatrakcyjnienie całego gospodarstwa, aby mogło na siebie zarabiać. Pomysłów jest mnóstwo, ale kłopotów jeszcze więcej. Na szczęście większość pieńkowskich znajomych nie zawodzi, tworzy się krąg przyjaciół, rodzą się nadzieje na nowe romanse, choć dochodzi też do gorzkich rozczarowań, a nawet dramatów. Coraz więcej dowiadujemy się o losach Alicji, najbliższej przyjaciółki Magdy, instruktorki jeździectwa, dziewczyny tyleż charakternej, co pechowej.

Obok opisów szczegółowych i dla mnie lekko nudnawych planów rozwojowych jest w tym tomie sporo dramatyzmu, ciągle coś się dzieje, jest też parę fajnych, humorystycznych epizodów. Czytam więc dalej.

"Spalone mosty" to druga część serii "Stajnia w Pieńkach".
Poznajemy w niej dalsze losy Magdy i jej życie na wsi, któremu niestety daleko do sielanki.
Nowi bohaterowie, spora dawka humoru, wartka akcja sprawią że tej książki nie da się odłożyć.
Polecam i już sięgam po kolejną część ;-)

"Spalone mosty" to druga część serii "Stajnia w Pieńkach".
Polecam i już sięgam po kolejną część ;-)

Z ciekawością przeczytałam kontynuację Stadniny. Nie zawiodłam się. Denerwuje mnie tylko przypominanie treści poprzednich części, niepotrzebnie zabierające czas .No ale wygląda na to, że autorzy serii lubią taki styl.

„Spalone mosty” to druga część serii „Stajnia w pieńkach”. Czy druga część może być lepsza niż pierwsza? Nie zawsze się to zdarza, ale w tym przypadku tak jest. Powrót do stajni w Pieńkach, do jej bohaterów i wydarzeń, które tam miały miejsce był jedynie przyjemnością.
Głowna bohaterka, Magda, odziedziczyła po babci podupadającą stajnię. Młoda kobieta postanawia ją odbudować i rozwinąć. Nie jest to jednak takie proste. W tej części Magda dalej rozbudowuje stajnię i stara się jak może wiązać koniec z końcem. Pomaga jej w tym Ala, która czeka aż jej ukochany, Krzysiek, wyjdzie z więzienia. Adam, który jest właścicielem pobliskiego hotelu. Oraz kilkoro innych przyjaciół, których poznajemy również w trakcie książki. W tej części zostanie też rozwiązana jedna tajemnica, ale tego nie zdradzę. W tej książce przypatrujemy się też bohaterów jak spędzają święta, więc to jest idealna książka na grudzień. Boże Narodzenie ma tu niesamowicie piękny klimat.
Książka jest świetna. Czyta się ją jednym tchem. Nawet nie wiadomo kiedy strony uciekają. To powieść o sile przyjaźni, miłości i stawianiu czoła przeciwnościom losu. Ta książka otula jak ciepły koc w wietrzny, jesienny wieczór. Zapalić tylko zapachową świeczkę, zrobić duży kubek herbaty, usiąść pod kocem i wsiąknąć w przepięknie wykreowany przez autorkę świat. Brzmi jak idealny wieczór, prawda? I tak jest. To lekka, ciepła i przyjemna powieść. Na samą myśl o niej pojawia mi się na ustach uśmiech. Poza tym książka jest niesamowicie zabawna. Liczne śmieszne sytuacje nie pozwalają się nudzić czytając ją. Dodam jeszcze, że to książka o wielkiej odwadze i o wielkim wsparciu ze strony przyjaciół. Jest tu nadzieja, dla nas czytelników, że wszystko będzie dobrze (w swoim czasie)
Co tu więcej powiedzieć. Seria „Stajnia w Pieńkach” po tym tomie stała się moją ulubioną. Autorka kończąc książkę zostawia czytelnika z dużym niedosytem. Chce się więcej, ale całe szczęście, te więcej nastąpi. A ja już nie mogę się doczekać, żeby sięgnąć po kolejne tomy. To chyba najlepsza rekomendacja dla książki?

Gorąco polecam całe 3 tomy. Ciekawe opowiadanie i wzruszające.

Gorąco polecam całe 3 tomy. Ciekawe opowiadanie i wzruszające.

Powieść to drugi tom z serii o Stajni w Pieńkach. Autorka kontynuuje losy poznanych w pierwszej części bohaterów, ale też przedstawia nam nowe postacie.
Magda na dobre zadomowiła się na wsi, choć nowych problemów nie brakuje, a tych starych nie da się zostawić za zamkniętymi drzwiami. Bohaterka bierze rozwód z Tomkiem i rozwija swoje mini-zoo, przy okazji dowiadując się coraz to nowych rzeczy o zwierzętach i ćwicząc jeździeckie umiejętności. Dziewczyna zawsze może liczyć na pomoc niezastąpionych przyjaciół, sąsiadów i mieszkańców okolicznych wsi. W życiu Alicji także nadejdzie wiele zmian, tych dobrych, ale niestety też tych złych, a także takich w ogóle nieoczekiwanych. Zmiany nie ominą także Adama – prowadzącego pobliski hotel. Kobiety poznają także Marka, który okaże się miłym i pomocnym mężczyzną, na którym zawsze będzie można polegać. Jest jeszcze Zofia, którą coraz więcej trzeba się opiekować, jej choroba postępuje, a kobieta skrywa jeszcze wiele tajemnic. Na szczęście przyjaciele mogą liczyć na wzajemną pomoc i wsparcie w trudnych chwilach, a może na coś jeszcze?
Czy kiedy wszystko zaczyna się układać zawsze muszą nadejść gorsze chwile? Czy Magda poradzi sobie z problemami i nie zrezygnuje z prowadzenia Stajni w Pieńkach? Czy Alicja i Magda mają jeszcze szansę na miłość? Jakie tajemnice skrywa Zofia? Co do życia głównych bohaterów wniosą nowe postacie?
Izabella Frączyk w kontynuacji swojej powieści opowiada dalsze losy Magdy, która zdecydowała się porzucić miejskie życie i przejąć po babci Feli stadninę w Pieńkach. Kobieta zaryzykowała wiele, ale zyskała jeszcze więcej – nowych, prawdziwych przyjaciół, przyjaznych ludzi, swoje miejsce na ziemi, a może nawet szansę na nową miłość? Autorka w swojej historii ukazuje siłę prawdziwej przyjaźni, sprostanie oczekiwaniom otaczających nas ludzi, a także drogę do osiągnięcia celów i marzeń i potrzebę zmian w życiu.

Druga część to nowi bohaterowie, i kolejne przygody starych bohaterów. Akcja wartka jak w pierwszej części, historie ciekawe, więc to bardzo przyjemny czas.

Styl Izabelli Frączyk jest znakomity. Jej poczucie humoru, spostrzegawczość i pomysłowość zachęcają do sięgania po książki jej autorstwa. Wykreowani przez nią bohaterowie nie różnią się wiele od nas samych, a ich problemy można łatwo odnieść do naszych codziennych trosk i obaw. Chociaż miałam okazję zapoznać się tylko z drugim tomem trylogii o Stajni w Pieńkach, to uważam, że jest to powieść idealna na każdą porę dnia i nocy, i każdy lepszy i gorszy dzień. Tej książki nie da się przeczytać, ją się pożera w całości, na jednym wdechu. Można się przy niej zrelaksować po długim i ciężkim dniu, a przede wszystkim znaleźć siłę i motywację do rozwiązywania własnych przeszkód, które życie stawia nam na drodze. Od głównej bohaterki możemy uczyć się determinacji i pozytywnego patrzenia w przyszłość. Serdecznie polecam tę powieść.

Drugi tom z serii o stajni w Pieńkach jest naprawdę wciągający. W powieści ciągle się coś dzieje. Główna bohaterka Magda musi zmierzyć się różnymi przeciwnościami losu.
Historia z Zofią zaskoczyła mnie totalnie. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.
Wątki miłosne Magdy i Alicji również pozytywne. Dziewczyny się naprawdę przejechały na partnerach ale zabłysnęło światełko w tunelu dla każdej z nich.
Bardzo ciekawa książka, przyjemnie się czytało, super wątki.
Biorę się za 3 część 😉

• Przeczytane 2018
  • 2017

Dodaj cytat z książki Spalone mosty