Metody badania i leczenia psów i kotów

Wydawnictwo: MedPharm Polska
zdrowie, medycyna

Techniki i metody zostały podzielone wg działów medycyny ? dzięki temu istotne informacje są dostępne szybko i w przejrzystej formie. Po krótkim wprowadzeniu do ogólnych metod badania, autor przechodzi do najważniejszych metod diagnostyki i terapii poszczególnych narządów. Ich spektrum sięga od prostych (np. EKG, wstrzyknięcia) do skomplikowanych (np. nakłucie worka osierdziowego). Oprócz wartości fizjologicznych podane zostały także patologiczne wyniki badania. Dzięki bogatemu materiałowi ilustracyjnemu przedstawiono krok po kroku i w przystępny sposób metody postępowania w trakcie badania, diagnozowania i leczenia małych zwierząt. Ilustracje uzupełnione są przez krótkie istotne objaśnienia, podsumowujące najważniejsze informacje. Ten praktyczny podręcznik adresowany jest szczególnie do lekarzy weterynarii praktyków, ich asystentów oraz studentów wydziałów medycyny weterynaryjnej.

endeffect | 2014-03-24
Sweet_Pandemonium | 2016-05-02