Pogańskie życie

Wydawnictwo: Czytelnik
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
VIE D'UN PAIEN
Justyna

Młodociany bohater tej książki, wedle własnych słów autora, to silny, zdrowy chłopiec,obdarzony wielkim temperamentem i talentem malarskim, zdany od wczesnego dzieciństwa na własne instynkty i grę przypadku. Wyrośnie na człowieka bez kompleksów, wolnego od słabości i od okrucieństwa, lecz nie mieszczącego się się w rygorach i prawach społeczeństwa.

źródło opisu: http://literacki24.pl

Justyna | 2017-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Pogańskie życie."

Ale mnie ta książka zaskoczyła! Zupełnie niepodobna do tych, które czytam na co dzień. Zaskoczyła ale pozytywnie.

Opisuje ona losy Karola Desperrin'a od najmłodszych lat, który żyje razem ze swoją matką w małym wynajmowanym mieszkaniu.
Już od początku można zauważyć na czym polega " pogańskie życie" tej rodziny. Chodzi tutaj głównie o matkę Karola -Adelę. Jednak i chłopak z czasem zaczyna brać z niej przykład. Bardzo szybko zostaje wydalony ze szkoły , całymi dniami nic nie robi. W końcu ucieka z domu i podejmuje włóczęgę najpierw po swoim kraju z czasem idąc coraz to dalej i wędrując do innych krajów. Co prawda Karol nie ma głowy do nauki jednak jest coś w czym jest wyjątkowy i kontrowersyjny. Zaczyna malować. Tworzy sztukę której nikt nie umie pojąć oraz zrozumieć poza nim samym. Przez swoje obrazy pokazuje ludziom swoje odczucia i emocje, dostrzegając to, na co inni zwykli ludzie nigdy by nie spojrzeli. Zatracając się w malarstwie wciąż wędruje i szuka...

Na półkach