Jagiellonowie

Wydawnictwo: Bellona
historia
Lumisateita M

Wsłuchaj się w szczęk oręża na grunwaldzkich polach. Obejrzyj zamek w Trokach, poczuj piękno renesansowej architektury wawelskiego wzgórza. Wędruj renesansowymi śladami po polskich Kresach,a w Krzemieńcu wraz z królową Boną zaangażuj się w poszukiwania żony dla jej syna, Zygmunta Augusta. Najpopularniejszy polski historyk wyrusza z synem w podróż do najważniejszych miejsc wspólnego...

Najpopularniejszy polski historyk wyrusza z synem w podróż do najważniejszych miejsc wspólnego polsko-litewskiego państwa. Efektem tych rodzinnych wędrówek jest unikalne połączenie osobistego przewodnika oraz literatury podróżniczej z barwną historyczną narracją.

Ta książka to zachęta do wyruszenia w jedyną w swoim rodzaju podróż w czasie i przestrzeni. Możesz w nią wyruszyć sam albo z bliskimi. Możesz też po prostu zamknąć oczy i przenieść się we wspaniały świat Polski Jagiellonów.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9109

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/?c=ksiazka&bid=9109

Dariusz | 2017-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

"Mamy bardzo trudną historię,z której powinniśmy być dumni"
Jak zawsze Sławomir Koper potrafi porwać czytelnika. Najnowszej książce ukazuje losy Jagiellonów od ostatniego Piasta Kazimierza Wielkiego do czasów śmierci Kazimierza Jagiellończyka 7 czerwiec koniec w Polsce średniowiecza. Polska w tamtych czasach wyrosła na europejskie mocarstwo.
Książka dla każdego, od młodego do starszego pokolenia.
Dobrze,że Koper umieścił zdjęcia, bo jeszcze bardziej wzbogaciło treść.
Jestem wielkim fanem Sławomira Kopra, podróżuje razem synem i myśli przelewa na papier. Trochę mu zazdroszczę tych podróży, chętnie sam bym się wybrał na taką, oczywiście dobrym przewodnikiem. Już nie mogę doczekać się kolejnych książek o historii Rzeczypospolitej.

robbok | 2017-09-26
Przeczytana: 24 września 2017

Pan Sławomir Koper trzyma swój poziom i może być wzorem dla wielu autorów, którzy okrutnie okaleczają historie. Piszą bowiem w taki sposób, że nie tylko bolą oczy ale od zgrzytania zębami krwawią dziąsła. Dlatego pragnę polecić tę książkę każdemu, kto umie czytać i chciałby spędzić kilka godzin, by przypomnieć sobie lekcje historii opowiedzianą przez człowieka, który potrafi wyśmienicie pisać. Niestety zauważyć da się kilka mankamentów... zatrzęsienie fotografii "wpakowanych" do książki niepotrzebnie i na siłę. Książka kończy się gdzieś na roku 1492...,a wiec niestety nijak się ma to do opisu wydawcy który, tak się zapędził, że nawet królowę Bonę i Zygmunta Augusta w książce odnalazł.... . Pomimo tych wad, bardzo warto, polecam.

Krzysztof | 2017-12-26
Przeczytana: 28 listopada 2017

Jagiellonowie to druga książka Sławomira kopra która miałem przyjemność przeczytać. Książka bardzo podoba mi się ze względu na sposób narracji, a wiec podróż ojca z synem po miejscach związanych z historia Polski za czasów poszczególnych władców. Czytając tę książkę można dużo się dowiedzieć na temat Polski z okresu panowania Jagiellonów.
Serdecznie polecam!!!

eliza | 2018-02-11

Może być choć "Piastowie" bardziej mi się podobali.

nurni | 2018-05-04
Kheldar | 2018-04-29