Łabędzi Śpiew - 1 - Jutro będzie już po nas

Le chant du cygne tome 1 - Deja Morts Demain
Ireksamb

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/labedzi-spiew/1

giera | 2017-09-20

Akcja komiksu Łabędzi śpiew rozgrywa się dokładnie sto lat temu. I wojna światowa w pełnej krasie: nędzne okopy, błoto, brak ciepłych posiłków, bezsensowne szarże pod osłoną prowizorycznych czołgów, beznadzieja i frustracja. Bohaterami są francuscy żołnierze z kompanii dowodzonej przez porucznika Katzinskiego, których poznajemy, gdy wracają z niezbyt udanej wiosennej kampanii. Do Zgromadzenia Narodowego, obradującego w Paryżu, nie docierają prawdziwe informacje o aktualnym stanie działań wojennych. Wysoko postawieni generałowie świadomie wprowadzają w błąd parlamentarzystów.

Jednak jest nadzieja, że sytuacja może ulec zmianie, że niepotrzebne masakry mogą się zakończyć, że wojna może się w końcu skończyć. A to za sprawą tak zwanej Petycji ze wzgórza 108, która – jeśli dotrze do Paryża dokładnie za trzy dni – może odmienić losy zwykłych żołnierzy. W przekazanie dokumentu zostają zaangażowani podwładni porucznika Katzinskiego. I w tym miejscu następuje wolta. Stricte wojenna...

Chris3z8 | 2017-11-05

Rzemieślnicza robota, chociaż przerysowany obraz I wojny światowej.

Ireksamb | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Solidny komiks z piękną, malarską kreską osadzony w realiach I-ej wojny światowej (swoją drogą mam wrażenie, że w komiksach francuskich tło historyczne I-ej wojny światowej występuje dużo częściej niż II-ej wojny światowej - widać akurat ta wojna wywarła większy wpływ na Francuzów). Polecam.

Błażej_Moder | 2017-08-01
Na półkach: Przeczytane, Komiksy