Władczyni mroku

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
LubimyCzytać

Megan Rivers jest do bólu przeciętną mieszkanką San Francisco; jedyną rzeczą wyróżniającą ją z tłumu jest jej niesamowity tatuaż. Prowadzi zwyczajne, wręcz nudne życie, jednak wszystko zmienia się w dniu, w którym oblewa swojego szefa kawą w cokolwiek paranormalnych okolicznościach zmienioną we wrzątek, w konsekwencji czego zostaje zwolniona. Kolejne tygodnie obfitują w coraz więcej niedających się racjonalnie wytłumaczyć incydentów; ludzie z jej otoczenia zaczynają umierać, a ona zaczyna przejawiać bardzo niepokojące zdolności... Gdzieś ponad tym wszystkim majaczą tajemnicze pożary dotykające kościoły na całym świecie oraz wielka zdrada, jaka dokonała się dawno temu. W Megan zaczynają rodzić się pewne przerażające podejrzenia, lecz bagatelizuje je z chwalebnym wręcz uporem... do czasu aż zostaje przyjęta do pracy u enigmatycznego Nicholasa Marlowe'a, który okazuje się być samym Księciem Ciemności...

źródło opisu: .e-bookowo.pl

źródło okładki: dostarczona przez autorkę

Beata | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Raczej przemęczona - pomysł był bardzo dobry i miał spory potencjał, dlatego usilnie starałam się przeczytać, ale niestety, autorka nie sprostała zadaniu. Powieść w głównej mierze przegadana, za dużo dygresji, zbyt rozwlekłe opisy, brak dynamiki. Miejscami naprawdę potrafiła mnie zainteresować, ale potem znowu kilkadziesiąt stron opisów. Książka spokojnie mogłaby być o połowę krótsza, z pewnością wpłynęłoby by to na jakość - mniej paplania, więcej życia.

Megan od zawsze czuła, że w jej życiu czegoś brakuje. Ma wrażenie, że twarz, którą codziennie widzi w lustrze nie należy do niej, ale dlaczego? Nie miała nawet 8 lat, gdy jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym, wychowała ją ekscentryczna ciotka, starsza siostra jej matki. By uciec od przykrych wspomnień przenoszą się San Francisco i tu właśnie zaczyna się cała historia, a dokładniej pewnego feralnego dnia... Ten dzień już od momentu wstania z łóżka wskazywał, że będzie zły, ale jak zły o tym Megan miała się dopiero przekonać... Jest to koniec jej dotychczasowego życia, a może tylko preludium do czegoś większego?

Książka jest połączeniem historii o wielkiej miłości z dark fantasy. Zaskakująco dobrze się to sprawdziło. Fabuła już od samego początku wciąga czytelniki w niesamowicie ciekawie wykreowany świat. Autorka przeplata akcje w świecie realnym, jak i w świecie równoległym:) Cóż więcej wam nie powiem, przeczytajcie to się przekonacie. Na mnie książka zrobiła naprawdę wielkie...

halmanowa | 2017-10-03
Przeczytana: 29 września 2017

Och! Hmm... Nie pierwszy raz nie wiem, co powiedzieć. Już kilka razy się zdarzyło. Jednak tym razem naprawdę nie mam pojęcia. Brakuje mi słów. Właściwie po głowie krąży mi jedno zasadnicze pytanie. Dlaczego porzuciłam fantastykę na rzecz thrillerów i kryminałów na tak długi czas?! Oj, głupia! Co mnie podkusiło? Po lekturze "Władczyni Mroku" poczułam w środku straszliwą pustkę. Nie była ona spowodowana jakością książki, ależ skąd. A może właśnie była? Chyba tak. Ta wszechogarniająca mnie nicość zrodziła się z żalu, że literacka uczta z K. C. Hiddenstorm chwilowo dobiegła końca. Wielka szkoda, bo chociaż najadłam się do syta, zaostrzył się apetyt na inne, równie smakowite kąski.

Muszę przyznać, że ta pokaźnych rozmiarów książka początkowo wzbudziła we mnie drobne obawy. Ponad 550 stron to nie przelewki! Brałam też pod uwagę fakt, że jest to debiut autorki i może znacznie odbiegać stylem od nowszej powieści - "Po złej stronie lustra". Jednak niepokój szybko minął, a cała...

Mogę wziąć tasak, odrąbać połowę stron tej książki i rozwodzić się w zachwytach nad nią? Nie mogę? No trudno, to będę się czepiać;)

Megan to zwyczajna, normalna, może z lekka wyalienowana i zamknięta w sobie dziewczyna. Nuuuuda. Nudna praca, nudny chłopak, nudna codzienność sporadycznie poprzetykana epizodami kokainowo – alkoholowymi. No dobra, tymi alkoholowymi troszkę częściej, ale w zaciszu domowej samotni. I razu pewnego Megan zostaje wylana z roboty, wkurza się niemiłosiernie i oblewa nabiał (z organem towarzyszącym) byłego już szefa gorącą kawą. Kto by pomyślał, że takie spektakularne zakończenie kariery dziennikarki w zapyziałym podrzędnym magazynie zaowocuje taaaaką przemianą życia Megan.

Równolegle, gdzieś w innej czasoprzestrzeni, Władca Ciemności – Lucyfer staje się ofiarą haniebnego spisku, w wyniku którego zostaje uprowadzona Lilith – Władczyni Mroku, umiłowana wybranka Lucyfera. Niecny plan zainicjowany przez przewrotnego i zaślepionego żądzą władzy Gabriela.

Gdyby...

Pokrecona | 2017-09-12

Lucyfer kontra Archanioł.
Lucyfer to fałsz i ciemność — otchłań.
Boskie istoty tworzą prawdę i sprawiedliwość, a Lucyfer tworzy fałszywe zasady i rozsiewa kłamstwo, które wprowadza w życie materialne. Tylko w materii spotyka się światło z ciemnością, jak dzień z nocą, dwie przeciwne sobie energie wpływające nieustannie na ludzką duszę. Niezmierna jest przepaść między światłem i ciemnością.
Św. Michał Archanioł – pogromca szatana i jego legionów.
Tak jest napisane w Biblii, a jaki obraz walki dobra ze złem pokazała nam autorka?

Zacznijmy od początku.
Nasza bohaterka Megan — gdy miała kilka lat, jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym, a ona trafiła pod skrzydła egocentrycznej ciotki. By zapomnieć o tragedii, przeprowadzają się do San Francisco.
Megan codziennie patrzy na siebie w lustrze i odnosi wrażenie, że jej twarz nie pasuje do niej. Prowadzi raczej nudne życie i coraz częściej sięga po używki (papierosy, alkohol, narkotyki). Z czasem zaczyna widzieć i słyszeć to,...

Recenzja: http://bjcdobryfilmijeszczelepszaksiazka.blogspot.com/2018/03/wadczyni-mroku-k-c-hiddenstorm.html

K. C. Hiddenstorm kojarzycie pewnie z recenzji Po złej stronie lustra. I o ile tamta pozycja była dobra to okazało się, że jej debiut był zdecydowanie lepszy. Oj tak... Nie wiem tylko skąd u mnie wzięła się myśl, że książka, którą będę czytała to fantasy z dziedziny young adult ... - ciekawe? No więc na wstępnie pragnę wyprowadzić wszystkich, którzy tak myślą lub myśleli do tej pory. Władczyni mroku to nie bajka dla dzieci, lecz gorąca, piekielna lektura dla pełnoletnich osób. Tu bowiem robi się gorąco i ostro już w pierwszym rozdziale - pomijając słodką "opowieść o dziewczynie". Okładka wersji papierowej książki przykuwa oko i z pewnością jest jej ogromnym atutem! Ale kim jest owa postać z tajemniczym tatuażem na plecach w kształcie skrzydeł?

Jeśli szukacie książki, która łączy w sobie fantasy z przygodą, miłością i walką to zapraszam do świata Włodczyni Mroku. Ja...

FOCZKA | 2018-04-22

To fascynująca historia walki dobra i zła z wątkiem miłosnym. Fabuła ma ogromny potencjał jednak brak jest akcji i dynamiki, ich miejsce zajmują dygresje/opisy dlatego moja początkowa fascynacja zdecydowanie spadła. Oczywiście postacie są przedstawione z pazurem, nie brak im charyzmy ani charakteru. Nigdy nie zastanawiałam się jak jest w niebie czy piekle, teraz już mam jakieś wyobrażenie. Dwa światy realny, tu i teraz oraz fantastyczny, przeplatają się w czasoprzestrzeni.

RosaCzyta | 2017-10-31
Przeczytana: 29 października 2017

"Któż powiedział, że diabeł jest zły? Okrutny - owszem, ale nie zły. Jak może być zły ktoś potrafiący tak kochać?"

"Władczyni Mroku" to książka, która już samym prologiem mnie zaczarowała, wchłonęła mnie i oplotła niesamowitym klimatem. I chociaż później dostrzegłam jakieś wady, coś co nie do końca mi się spodobało, to czar już nie prysnął do samego końca. Autorka kupiła mnie przede wszystkim stylem, którego pazur rozkłada na łopatki. Dowcip, którym charakteryzuje się główna bohaterka zawiera się w ogromnym jej dystansie do samej siebie, która to cecha stanowi u mnie jedną z najbardziej cenionych. Dodatkowo niezwykła ironia momentami spotęgowana do granic, że gdyby nie uszy to śmiałabym się naokoło głowy.

"Mówi się, że jest tyle rodzajów piekła, ile tylko jest w stanie wyobrazić sobie, bądź stworzyć ludzki umysł. Całkiem możliwe. Jean-Paul Sartre powiedział, iż naszym piekłem są inni ludzie i to również wydaje się wielce prawdopodobne."

Główna bohaterka, Megan Rivers to...

Władczyni mroku to stosunkowo dobry debiut, autorka musi się jedynie wyzbyć niewyobrażalnej potrzeby informacja czytelnika o wszystkich nieznaczących rzeczach, książka mogłaby być przez to nieco cieńsza, ale za to lepsza. Niemniej chciałabym przeczytać coś jeszcze spod pióra tej autorki, ponieważ charakteryzuje się ona ciekawym prostym stylem i niewyobrażalnymi pokładami wyobraźni. Odrobina szlifu i będzie perfekcyjnie.

Ta książka spadła mi z nieba (albo wynurzyła się z piekła, kto jak woli)!
Nie powiem, objętość książki nieco mnie zniesmaczyła, zanim sięgnęłam po tę pozycję, ale kiedy już weszłam w świat Władczyni Mroku, chciałabym przeczytać o nietuzinkowej bohaterce dużo, dużo więcej, ale o barwności fabuły zdradzę Wam w recenzji. Musicie więc chwilę zaczekać...

Anioły i demony... Temat oklepany, prawda? W tej sytuacji poznajemy świat tak dobrze nam znany. Megan Rivers to trzydziestoczterolatka, która ma dość specyficzny charakter. Czarny humor całkiem nieźle by to określił. Kocha, nie kochając. Żyje, nie żyjąc. Ma problem z alkoholem, czasem zaciągnie się dymem z lufki nabitej trawką, czy wciągnie kreskę białego, niebiańskiego proszku. Papieros to przedłużenie jej ręki. Bohaterka ideał? A skądże znowu! To pierwsze, o czym chciałam Wam opowiedzieć. Zwykle spotykamy się z idealnym wzorem do naśladowania, a tutaj... BUM! Grzesznica w niemalże każdym wykonaniu, a mimo to - przynajmniej w moim...