Świat odosobniony. Bydgoska służba penitencjarna w latach 1920-1939

źródło okładki: google

Krzysztof | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

Z recenzji dr. hab. prof. UJK Marka Dutkiewicza

Autorzy opisali zarówno organizację bydgoskiej służby penitencjarnej w okresie międzywojennym jak i jej personel. W tekście przedstawili wiele mniej znanych zagadnień, które wpływają na szersze spojrzenie na temat. Tematyka, którą w swoim opracowaniu podjęli autorzy nie jest im obca, gdyż już wcześniej publikowali prace dotyczące podobnej problematyki. Oceniając całość należy podkreślić, że jest to niezwykle ciekawy i wartościowy tekst.
Należy również wysoko ocenić warsztat autorów pracy. W swoich poszukiwaniach dotarli do wielu źródeł archiwalnych, przeprowadzili drobiazgową kwerendę informacji prasowych a zestawione ustalenia skonfrontowali i poszerzyli o różnorodną literaturę historyczną. Tekst napisany jest jasno i poprawnie.

przemmylee | 2018-01-13