Sex Wars

Seria: Dzieła Stanisława Lema
Wydawnictwo: Agora SA

Inne wydania

Sex Wars to nowa, znacznie poszerzona i zmieniona wersja wcześniejszej książki o tym samym tytule, zawierająca głównie drukowane w miesięczniku „Odra" Rozważania sylwiczne. W ciągu dziesięciu z górą lat Lem towarzyszy w niej wydarzeniom w światowej nauce i polityce, komentuje nowe osiągnięcia technologii, dzieła literackie, koncepcje antropologiczne, a także przymierza je do długiego trwania...

W ciągu dziesięciu z górą lat Lem towarzyszy w niej wydarzeniom w światowej nauce i polityce, komentuje nowe osiągnięcia technologii, dzieła literackie, koncepcje antropologiczne, a także przymierza je do długiego trwania - własnego życia, dziejów ludzkiej cywilizacji, ziemskiej biosfery i wreszcie całego kosmosu.

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl

źródło okładki: http://kulturalnysklep.pl

spootnik | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

Stanisław Lem - niesamowity człowiek o wielkiej inteligencji i wielkim duchu. Chciałbym jak on mieć tak racjonalne podejście do tego zwariowanego świata pomimo, nieodłącznie z tym związanego pesymizmu, który właściwie pesymizmem nie jest a tylko pochodną naszej rzeczywistości. Sylwy, które w "Sex Wars" znajdziemy, jak to sylwy - mówią o sprawach przeróżnych i przeróżnej wagi. Filozofia, nauka, kultura, (pre)historia i człowiek. Im dalej w las, tym lepiej się bawiłem. A źródłem uciechy rzadziej żart, częściej właściwa Lemowi trafność spostrzeżeń i błyskotliwe wnioski. Sylwiczna lekkość bytu skłania mnie do krótkiego wypunktowania Lemowych sympatii i antypatii, ale tych zwyczajnych, "ludzkich", które zamieszczone w "Sex Wars" zbliżają do autora. Lem lubił: dinozaury, Leśmiana, trylogię Sienkiewicza, Rosjan, racjonalizm.
Lem nie lubił: Michaela Jacksona, głupoty, postmodernizmu, polityki, encyklopedii PWN.

Adam | 2012-10-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 października 2012

Zaskakująco trafne twierdzenia i zaskakująco aktualne problemy. Oto zawartość książki. Polecam.

NH2501 | 2012-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2012

Nie ma chyba złych książek Lema, jednak w tej chyba szczególnie widać postępujący rozdźwięk między pędzą rzeczywistością a pewnym "stałymi Lemowskimi", abstrahując od ich oceny. "Nowego" Lema czytuję z pewnym niedowierzaniem i z myślą, gdzieś w tle, że Mistrze Lem w którymś momencie powiedział jednak "zatrzymajcie świat, ja wysiadam".

Rodas | 2016-02-01

znakomite, w większości już potwierdzone rozważania na temat przyszłości ludzkości na Ziemii, czasem jednak musiałem niektóre rzeczy przeczytać podwójnie , żeby wychwycić sens w bardzo złożonym językowo stylu Lema. Świetna książka

tng_angst | 2011-09-23

Brakuje mi takich rozkmin w polskiej lit.

Bartosz | 2010-04-29

bardzo ciekawe obrazki...