Nieja i ja

Wydawnictwo: BIS
ZwykłaMatka

Po rozwodzie rodziców Irenka mieszka z mamą w starym, zaniedbanym domu babci. Czuje się tu samotna, tym bardziej, że mama jest wiecznie zapracowana, a babcia wyjechała właśnie do sanatorium. Pewnego dnia zjawia się tajemniczy pan Panek - antykwariusz i historyk zbierający materiały do książki o historii dzielnicy. Mama jest zachwycona nowym znajomym, Irenka jednak podejrzewa, że Panek nie jest zainteresowany ani książką, ani mamą, ale zapomnianym rodzinnym skarbem. W odkryciu przedwojennej tajemnicy i zdemaskowaniu nieuczciwego poszukiwacza skarbów pomaga Irence Franek (bratanek Panka) oraz Nieja - tajemnicza mała istota z innego wymiaru, która potrafi przenosić się w czasie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1168

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1168

flaminka | 2017-06-01
Na półkach: 2017
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Przeczytałam. Sobie samej. Z okazji dnia dziecka. W tej niewielkiej książeczce znalazłam to, o czym w takim dniu chciałabym pamiętać - świat tajemnic i przygód, ducha dawnych czasów i starych przedmiotów, wielkie marzenia i nie mniejsze rozterki... Bogactwo wyobraźni zatopione w zwykłej, nie zawsze wesołej codzienności.

Ładnie zilustrowana, starannie wydana, a przede wszystkim rewelacyjnie napisana książka, która choć na chwilę przeniosła mnie z powrotem do świata dziecinnych przeżyć i uczuć. Polecam dzieciom, a także tym, którzy wciąż nie przestają czuć się dziećmi oraz tym, którzy o tym, że kiedyś byli dziećmi już zapomnieli.

ZwykłaMatka | 2017-06-12
Na półkach: Czytane córci
Przeczytana: 31 maja 2017

Kiedy wzięłam najnowszy "BIS-owy" tytuł do ręki nie bardzo wiedziałam czego się po nim spodziewać. Ciekawość i słabość do polskich pisarzy wzięła górę więc zaczęłam ją czytać córce już w dniu, w którym ją otrzymałyśmy. Na początku nie bardzo czułam temat. Nie wiedziałam o czym to będzie i jak się rozwinie. Nie poddałam się jednak i dobrze zrobiłam.

Książka ta jest wielowątkowa. Chwilami może zawiera zbyt dużo różnorodnych tematów, ale dzięki temu jest na pewno o wiele ciekawsza. Mamy tu wątek rodzinny, historyczny, niezwykle emocjonalny, a nawet detektywistyczny. Autorka wszystko ze sobą bardzo zgrabnie połączyła.
Kilkuletnia Irenka po rozwodzie rodziców zamieszkuje wraz z mamą w domu swojej babci. Dziewczynka spędza samotnie dużo czasu i jak to bywa w takich przypadkach, zwyczajnie się nudzi. W dodatku w życiu mamy pojawia się tajemniczy Pan Panek, w szkole narastają problemy, babcia jest w sanatorium, a na dokładkę pojawia się pewna tajemnica.

Kim jest tytułowa Nieja? Można by...

MoWi | 2017-06-03
Na półkach: PRZECZYTANE 2017