Pixel nr 9 (11/2015)

Seria: Pixel
Wydawnictwo: Idea Ahead
czasopisma
Adannyel

Spis treści: LOADING PIXEL HEAVEN 2015 Przypomnijmy sobie raz jeszcze jak było i jakie ciekawostki można było zobaczyć podczas największego święta retro graczy i niezależnych twórców gier w Polsce. CARTOON NETWORK Wizytujemy amerykańską stację telewizyjną odpowiedzialną za niesamowite seriale rysunkowe i nie tylko! UNCHARTED 4 Gdy w naszej okolicy zjawia się członek ekipy Naughty Dog, nie...

Spis treści:

PIXEL HEAVEN 2015

CARTOON NETWORK

UNCHARTED 4
Gdy w naszej okolicy zjawia się członek ekipy Naughty Dog, nie odpuszczamy możliwości przepytania go o najnowszą część przygód Nathana Drake`a.

WORLD OF WARSHIPS
W historycznej stoczni w brytyjskim Chattham odbyło się niezwykłe spotkanie zorganizowane przez Wargaming. Byliśmy tam, by dostarczyć Wam relację.

SUPERHOT: WYWIAD
Z Piotrem Iwanickim rozmawiamy o tym jak od prostego pomysłu można dojść do gry, którą obecnie ekscytuje się cały świat.

SHADOW WARRIOR 2
W warszawskich Alejach Jerozolimskich rodzi się strzelanina z szalonymi orientalnymi motywami.

HTC VIVE
Ten sprzęt jest krokiem dalej w stosunku do tego, co pokazał Oculus Rift. Dlaczego? W numerze przedstawiamy pierwsze wrażenia po testach.

PLAY THE GAME

ARMIKROG
Po dwukrotnie odkładanej premierze w końcu się ukazał i chce być dumnym spadkobiercą sławy Neverhooda.

NHL 16
Po tylu częściach hokejowej serii ciężko już wyrokować czy zmiany idą w dobrym kierunku, jednak na pewno jakieś zmiany zaszły.

PULSAR: LOST COLONY
Jedno z naszych odkryć miesiąca! Space Sim, w który najlepiej grać w kooperacji, bo wówczas można sprawniej operować wehikułami przemierzającymi galaktykę.

FIFA 16
Rzetelna i dogłębna recenzja jednej z najbardziej oczekiwanych gier jesieni.

SUPERHOT
Niby to tylko strzelanina, ale zawarty w niej pomysł jest oryginalny, wraz z nietypowym środowiskiem tworząc ramy dla potencjalnego megahitu.

KOPANITO
Ta niezależna polska gra zdobyła laury podczas Pixel Heaven 2015, a teraz my wzięliśmy ją na warsztat.

JOTUN
Eksploracja w środowisku Wikingów, podczas której odwiedzimy królestwo zmarłych, czyli Walhallę.

WRC 5
Premiera tej gry odbyła się z udziałem kierowcy rajdowego Tomasza Kuchara, ale my koncentrujemy się na meritum.

BLACK SAILS
Odkrywamy przygodówkę w ponurej tonacji, przeznaczonej dla dorosłego odbiorcy.

SOMA
W sieci pojawiło się wiele zachwytów nad tą grą – warto je zweryfikować własnym okiem.

ZACZAROWANY FLET
Polacy po raz kolejny sięgnęli po światowe wyróżnienia, tym razem niecodzienną grą na iOS.

DOORWAYS: HOLY MOUNTAINS OF FLESH
Kolejna odsłona argentyńskiego horroru.

CIVILIZATION: BEYOND EARTH - RISING TIDE
Przeprowadzaliśmy wywiad z twórcami tego dodatku do nowej Cywilizacji, a teraz w nasze ręce trafiła pełna wersja.

BLOOD BOWL 2
Co by się stało, gdyby futbol amerykański zasilić odrobiną Warhammera?

WIEDŹMIN 3: SERCA Z KAMIENIA
Skończyliśmy wyjątkowy dodatek i werdykt może być tylko jeden.

80 DAYS
Kolejne nasze nietuzinkowe odkrycie, wskrzeszające XIX wiek i fascynację dokonaniami techniki.

HALL OF FAME

BEAM SOFTWARE
Mało kto kojarzy, że Hobbita, jeden z największych hitów początków epoki 8-bitowej stworzyli Australijczycy. Potem przestawili się na kopaniny...

BITMAP BROTHERS
Korzystając z obecności Mike`a Montgomery`ego w Warszawie, zabraliśmy go na rozmowę do restauracji El Caraibe, gdzie smakując frytki z juki popytaliśmy o kultowe amigowe gry.

OPERATION WOLF
Ta niepozorna gra Ocean Software stworzyła cały gatunek i była akuszerką filmów interaktywnych typu Mad Dog McCree.

CYBERDREAMS
Jedna z najciekawszych historii elektronicznej rozrywki. Twórcom z Kalifornii najpierw udało się zrealizować niezwykłe Dark Seed, a potem postanowili dokonać czegoś znacznie większego.

COMANCHE
Był symbolem wczesnej ery pecetów jako gra, która na żadnej konfiguracji nie chciała działać normalnie. Kolejne części były już bardziej dopracowane.

SECRET LEVEL

FELIETON MRW
Jak w każdym porządnym felietonie, autor uzasadnia dlaczego nie lubi RTS-ów.

HISTORIA CREATIVE
Co było momentem zwrotnym, w którym gracze zrozumieli, że potrzebują karty muzycznej zamiast pecetowego brzęczka?

FELIETON PIOTRA PIEŃKOWSKIEGO
Kolejny w tym numerze punkt widzenia na temat nadchodzącego wielkimi krokami VR.

CZYSZCZENIE SPRZĘTU
Coś dla prawdziwych fanów retro. Praktyczne porady w jaki sposób i za pomocą jakich produktów przywrócić blask starym komputerom.

KOSMICZNE MEGASTRUKTURY
Temat bardzo a propos w powiązaniu z informacją o przedziwnym zachowaniu jednej z gwiazd, odległej od Ziemi o 1481 lata świetlne.

FELIETON ŚLEDZIA
Temat na ten felieton obrazkowy powstał w wyniku głosów publiczności podczas spotkania z naszą redakcją podczas Pixel Heaven.

CREDITS

DEAR ESTHER
Na warsztacie u Borka jedna z największych nie-gier w historii.

GRY SPORTOWE
Obszerny tekst o tym w jaki sposób ewoluowały super popularne w połowie lat 80. gry sportowe.

ROBBO
Znana przez wszystkich gra, a jednocześnie symbol wyznaczający moment, w którym zaczęła się tworzyć polska branża producentów gier.

JEFF MINTER
Papież gier niezależnych opowiada o swojej kalifornijskiej przygodzie, gdy przez 3 lata pracował dla Atari i poznał Jacka Tramiela.

DROGA NINTENDO
Zanim Nintendo wymyśliło Maria, podążało dość wyboistą drogą i to właśnie jej się przyglądamy..

FELIETON KRUPIKA
Autorka wyjaśnia, co w ostatnim czasie spowodowało u niej największe growe katharsis.

GRY ALTERNATYWNEJ RZECZYWISTOŚCI
Nowy nurt w elektronicznej rozrywce i innych mediach, wciągający odbiorcę do specyficznej... gry.

SAGO SAGO TOCA BOCA
Coś nowego w Pixelu – przyglądamy się wciągającym i bardzo niegłupim grom dla dzieci.

BUSINESSMAN
Kolejny z odkopanych przez Bartka Kluskę polskich eksponatów sprzed lat.

FELIETON BORKA
Wielu Czytelników zaczyna lekturę Pixela od tej właśnie strony. Jeśli w tym numerze Borek zastanawia się, czy gry są sztuką, to musi się zrobić bardzo gorąco!

źródło opisu: http://shop.pixel-magazine.com

• Labirynt duchów
  • Opowieść o Angelinie Brownie
Pierwszy śnieg
Jo Nesbø

7,85 (6209 ocen i opinii)
Cuda i cudeńka
Agnieszka Olejnik