Ultrasonografia

Wydawnictwo: MediPage
zdrowie, medycyna

Książka jest doskonałym przewodnikiem mówiącym o tym, jak wykonywać badania ultrasonograficzne. Jest przeznaczona dla studentów medycyny, lekarzy, a także techników elektroradiologii. Aby ułatwić szybkie odnalezienie niezbędnych informacji, książka została podzielona na trzy części, zaznaczone różnymi kolorami. Wiadomości podstawowe: W tej części omówiono podstawy fizyczne i techniczne ultrasonografii, stosowane techniki, sporządzanie dokumentacji obrazowej i opisów, badania czynnościowe oraz zabiegi wykonywane pod kontrolą ultrasonografii. Badanie ultrasonograficzne u pacjentów z określonymi objawami klinicznymi: Jakie objawy stwierdzane w badaniu ultrasonograficznym są charakterystyczne dla poszczególnych schorzeń i pozwalają na dokonanie rozpoznania? Jakie choroby należy brać pod uwagę w diagnostyce różnicowej? Omówiono najczęściej spotykane objawy chorobowe, takie jak na przykład: ból w nadbrzuszu, guzy wyczuwalne w badaniu palpacyjnym, obrzęki obwodowe czy obrzęk stawów. Ultrasonografia poszczególnych narządów i układów, badanie ultrasonograficzne po zabiegach chirurgicznych, poszukiwanie ogniska pierwotnego: Zawiera dokładne omówienie badania ultrasonograficznego poszczególnych narządów z naciskiem na przebieg badania, obraz prawidłowy, możliwe zmiany patologiczne oraz ich znaczenie. Zalety tej książki to: Ponad 1000 rycin, w tym również obrazy z badań dopplerowskich Specjalne rozdziały poświęcone badaniu ultrasonograficznemu stawów, tętnic szyjnych, badaniu ultrasonograficznemu po zabiegach operacyjnych oraz poszukiwaniu ogniska pierwotnego Innowacyjny, przyjazny dla czytelnika układ

ann8787 | 2013-04-03
Przeczytana: 12 kwietnia 2013