Szkoła Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego 1920-1949

Cykl: Societas (tom 76)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Sfera związków prawa i nauk politycznych oraz wzajemnego oddziaływania na siebie tych dyscyplin jako differentia specifica tradycji nauk politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim zostaje w monografii rozpoznana, usystematyzowana i skomentowana z dużą swobodą i kompetencją. Dzieje się tak za sprawą predyspozycji i kwalifikacji naukowych autora. Jako absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na kierunku politologia na Uniwersytecie Jagiellońskim, legitymujący się równocześnie pokaźnym stażem w dziedzinie studiów prawniczych potrafi dr Bartosz Włodarski wniknąć w naturę prawniczo-politologicznego środowiska akademickiego Szkoły Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W konsekwencji rozumie jego etos, wydobywa w autorskiej narracji oryginalne i specyficzne właściwości uprawiania nauk politycznych w tym ośrodku i ukazuje kontynuowanie dorobku Szkoły Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Z recenzji prof. dr. hab. Andrzeja Zięby

źródło opisu: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=16409